Spojené státy považují ruské stíhačky za modernější, než jsou ty americké

981
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy považují ruské stíhačky za modernější, než jsou ty americké
Spojené státy považují ruské stíhačky za modernější, než jsou ty americké
Zdroj: www.thedrive.com

Americký časopis Military Watch, jenž se zaměřuje na vojenskou problematiku, srovnal ve svém posledním vydání kvalitu ruského stíhacího letounu Su-57 s kvalitou amerického, taktéž stíhacího stroje F-35. A výsledky tohoto srovnání jsou podle odborníků, naprosto jasné. Rusové, co se stíhaček týká, technologicky, jasně vedou nad Spojenými státy.

Autoři ve zmíněném časopise k porovnání obou typů letounů, konkrétně uvedli následující slova, cituji:

I když jsou Su-57 a F-35 stíhačky páté generace, sotva se dají srovnat, co se týče úlohy a kapacity.

Následně autoři článku vysvětlili, proč se vlastně tyto dva typy stíhaček od sebe tak diametrálně liší. Americká stíhačka F-35 podle jejich slov byla v základu navržena, jako lehký a poměrně levný stroj, který měl být doplňkem modernější americké stíhačky F-22 Raptor.

Tento typ stíhaček (F-22 Raptor) se už ale dnes nevyrábí a Spojené státy, podle autorů, prý značně pociťují, nedostatek moderních a těžších stíhacích letounů, než jsou dnešní F-35ky. Celkově je prý, podle slov autorů, vojenská, stíhací flotila Spojených států ve velice bídném stavu. Stíhačky jako je F-35 podle nich nejsou dobře přizpůsobeny ani připraveny na vzdušné boje, zatímco ty ruské mají pro vzdušný boj, vše potřebné.

Ruské stíhačky Su-57 by podle autorů článku porazily ty americké jak v rychlosti, výšce, vybavení, tak ale i třeba v délce doletu, případně i obratnosti.

Zdroj: Military Watch

 

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů