Spojené státy plánují kybernetický útok na Rusko

515
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy plánují kybernetický útok na RuskoZdroj: www.inpolitics.ro
Spojené státy plánují kybernetický útok na Rusko
Zdroj: www.inpolitics.ro

Spojené státy chtějí, kvůli údajnému ruskému vměšování se do amerických prezidentských voleb, podniknout kybernetické útoky, kterými by uvedly vedení Kremlu do značných rozpaků. Tyto informace už několik dní kolují napříč všemi světovými médii a nyní výše uvedená slova, podpořil i americký viceprezident, Joe Biden.

Celý plán kybernetického útoku na Rusko se zrodil ve chvíli, kdy byla americká zpravodajská služba CIA, požádána Býlím domem o předložení možností rozsáhlého, „tajného,“ kybernetického útoku na Kreml.

Informaci o chystaném kybernetickém útoku, jak už bylo výše popsáno, podpořil i americký viceprezident, Joe Biden, když prohlásil, že „Washington pošle vzkaz Putinovi a že to udělá v čase, který si vybere, a za okolností, které budou mít největší dosah“.

Když byl následně Bidenovi položen dotaz, zda-li se o obsahu vzkazu, zaslaném do Ruska dozví také američtí občané, odpověděl těmito slovy, cituji:

Doufám, že ne.

Ruská reakce na slova amerického viceprezidenta na sebe samozřejmě, nedala dlouho čekat. Z Moskvy obratem začali ozývat hlasy, hned několika vojenských odborníků,, kteří Spojeným státům jasně vzkázali, že ruský prezident, Vladimir Putin, nebude v žádném případě ustupovat, před stoupajícím tlakem mezi světovými velmocemi. Experti zároveň obvinili Bílý dům z „agresivity“.

K plánovému kybernetickému útoku, vůči Rusku se dle britského zpravodajského serveru, Express, vyjádřil i ředitel Střediska politologie, Jevgenij Bužinskij, který celou tuto provokativní akci ze strany Spojených států nazval „totální konfrontací“ a dodal, cituji:

Samozřejmě, že přijde reakce. Rusko to vidí tak, jak to vidí Putin, je to totální konfrontace na všech frontách. Chcete-li konfrontaci, tak ji dostanete.

Krom vojenských odborníků a ředitele Střediska pro politologii na hrozící kybernetický útok, zareagovala také samotná ruská vláda, konkrétně mluvčí tamější vlády, Dmitrij Peskov. Ten kybernetické hrozby amerického viceprezidenta, Joa Bidena namířené na Rusko, velice rychle odsoudil, když prohlásil tato slova, cituji:

Hrozby namířené proti Moskvě a vedení našeho státu jsou bezprecedentní, protože byly vyjádřeny na úrovni amerického viceprezidenta,. Na pozadí této agresivní nepředvídatelné linie musíme přijmout opatření na ochranu našich zájmů vedoucí k zajištění rizik.

Později se k hrozícím útokům vyjádřil také Putinův poradce, Jurij Ušakov, který obvinil Spojené státy z „bezprecedentního ohrožení“ a „krajní drzosti“.

Zdroj: Globe24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů