Spojené státy otvírají vojenskou základnu v Izraeli

551
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy otvírají vojenskou základnu v Izraeli
Zdroj: www.c2.staticflickr.com

V židovském státě by měla v nejbližší době vzniknout nová americká vojenská základna. Informaci o vzniku nové americké základny v Izraeli nedávno oznámil vrcholný izraelský generál, který přiznal, že Spojené státy se opravdu chystají v Izraeli vystavit novou základnu.

Konkrétní slova výše uvedeného izraelského generála si nyní dovolím citovat:

Bude to „základna uvnitř základny“ umístěná uvnitř letecké základny Izraelského letectva Mashabim v poušti Negev blízko americké radarové instalace východně od Dimony, která sleduje balistické střely.

Krom sledování balistických střel budou ale americké síly, díky této základně pomáhat židovskému státu také s provozem jeho mnohavrstvého protiraketového systému, který byl Spojenými státy a Izraelem, vyvinut společně.

Zpravodajská agentura Associated Press ohledně nové americké základny v Izraeli uvedla, že nová základna by neměla přinést nějaké zásadní operační změny v oblasti.

S tímto tvrzením zpravodajské agentury Associated Press se však neschodují někteří izraelští představitelé, kteří naopak tvrdí, že nová americká základna bude jakýmsi poselstvím pro jejich nepřátele.

Tato slova, například nedávno prohlásil izraelský brigádní generál a velitel izraelské protiletecké obrany Zvika Haimovich, cituji:

Je to poselství oznamující, že Izrael je lépe připraven. Je to poselství, které říká, že Izrael zdokonaluje své odpovědi na hrozby.

A takto zase na budoucí americkou základnu na území Izraele zareagoval velitel americké armády pro Evropu – generálmajor John Gronski, jenž uvedl, cituji:

Tato základna symbolizuje silné vazby mezi Spojenými státy a Izraelem.

Zdroj: Rt.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů