Spojené státy o tureckém, ropném nelegálním obchodu s ISIS věděli už v roce 2014

471
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy o tureckém, ropném nelegálním obchodu s ISIS věděli už v roce 2014Zdroj: www.ac24.cz
Spojené státy o tureckém, ropném nelegálním obchodu s ISIS věděli už v roce 2014
Zdroj: www.ac24.cz

Radikální teroristická organizace, Islámský stát, kolem které se v poslední době odehrává, doslova „mediální vlnobití,“ podle německého, dnes už bývalého agenta rozvědky, Rainera Ruppa, který se svěřil ruské zpravodajské televizní síti, Russia Today, Spojené státy o nelegálním obchodu s ropou mezi Tureckem a ISIL, věděli už od roku 2014. Nic však neřekli!

Téma točící se kolem nelegálního obchodu s ropou mezi Tureckem a Islámským státem, které agent nahodil, vyvolalo ve světě diskuzy a samotný agent, nebyl jediným člověkem, jenž se vyjádřil k tomuto problému.

Další velice zajímavou, komentující postavou, byl zástupce ministra obrany Ruské federace, Anatolij Antonov , který během včerejší konference představitelů, Ministerstva obrany RF, poznamenal, že ozbrojenci „Islámského státu“ vydělávají kolem dvou miliard dolarů ročně na nelegálním obchodu s ropou. Dále pak poznamenal, že do spolupráce s teroristy je zapojeno nejvyšší vedení Turecka, včetně tureckého prezidenta, Recepa Tayyipa Erdogana.

Nyní si dovolím slova výše zmíněného Antolija Antonova, který promluvil na konferenci, kde byli prezentovány satelitní snímky s kolonami cisteren jež vezli, teroristickou skupinou, Daiš, spadající pod Islámský stát, ukradenou ropu, odcitovat.

Jen ještě připomenu, že na fotografiích, ukázaných na konferenci je zřetelně vidět, že konečným cílem cisteren s ropou ze syrských vrtů je Turecko.

A teď už slíbená slova Antolija Antonova:

Chci podotknout, že podle existujících svědectví je nejvyšší politické vedení (Turecka — pozn. red.) zapojeno do nelegálního obchodu. Mám na mysli prezidenta Erdogana a jeho rodinu. Turecká vláda jedná s krajním cynismem.

Ruské zpravodajské televzní síti, Russia Today se ale se svými slovy, krom Antolija Antonova, svěřil na začátku článku zmíněný, také německý agent, Rainer Rupp, který konkrétně řekl, opět cituji:

Účast Turecka v nelegálních obchodech s ropou je dobře známá věc. Na oficiální úrovni o tom vědí i Spojené státy. Já bych rád obrátil vaši pozornost na dokument, jenž byl publikován v roce 2014 oddělením pro boj s financováním terorismu při ministerstvu financí USA. Tento dokument říká, že velká část nelegální ropy „Islámského státu“ končí v Turecku. Ropa je transportována přímo přes tureckou hranici ve velkoobjemových cisternách nebo je přečerpávána tajným ropovodem, který se táhne přes území severního Iráku kontrolované kurdskými bojovníky pešmergy.

V závěru pak dodal:

Washington proti tomu dlouhou dobu nedělal vůbec nic, popřípadě postupoval jen velmi chladně, aby odvrátil pozornost. To se dozvídáme nikoli od kritiků USA, nýbrž od samotné americké vlády, od bývalého zástupce ředitele CIA.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů