Spojené státy jsou omráčeny vojenskou silou Ruska

565
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy jsou omráčeny vojenskou silou Ruska
Spojené státy jsou omráčeny vojenskou silou Ruska
Zdroj:www.wallpapervortex.com

Mysleli si, že „zaostalou“ Ruskou federaci vyřídí, během pár dnů, či týdnů, že jejich síla bude natolik obrovská a zničující, že dokáže ruskou armádu, dohnat na kolena. Jenomže jak se nyní ukazuje je tomu přesně naopak! V současné chvíli vytahující se Spojené státy, dle slov italského novináře, Paola Guzzantiho mohou jen nevěřícně koukat na to, jak jejich největší vojenský soupeř, potažmo konkurent, vojensky válí v Sýrii.

Italský novinář konkrétně tvrdí, že Spojené státy, nejsou v žádném případě, připraveny na vojenskou sílu, kterou předvedlo a stále ještě předvádí Rusko v boji s Islámským státem, jež v poslední době sužuje Sýrii.

K vojenským zásahům Ruska v Sýrii, italský novinář, pronesl konkrétně tuto větu, cituji:

Nejde pouze o nejnovější a velmi přesné zbraně, ale i o styl, rychlost vojenské operace.

Krom toho je ale Guzzanti také názoru, že „vojenský šok,“ který Spojené státy od Ruska právě schytali se velice nápadně podobá šoku z roku 1957, tedy z let, kdy se svět přesněji USA a Rusko přeli o to, kdo se první dostane do kosmu. Tehdy Rusko, stejně jako dnes v Sýrii, šokovalo Spojené státy svou rychlostí v poslání, vůbec první sondy, potažmo družice na oběžnou dráhu Země.

Jak ale italský novinář poznamenává, tak samotné první dobytí kosmu, které jednoznačně patřilo a patří dnešnímu Rusku, bývalému Sovětskému svazu, nebylo pro Washington zas až takovou peckou, jakou je dnes, ruská vojenská převaha v Sýrii. Rusko dle slov novináře, dokázalo v Sýrii spustit, obrovskou, vojenskou mašinérii, která nemilosrdně žene všechny teroristy, řádným krokem. A to i přes značné ruské potíže, spojené s nízkou cenou ropy.

Máme-li se nyní zmínit o americké straně, tak zde jen dodat, že americký prezident, Barack Obama v posledních dnech, nejspíše pro zakrytí amerického neúspěchu v Sýrii, vydal rozkaz, nevyvádět americké vojáky z Afghánistánu.

Zdroj: Czech Free Press

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů