Spojené státy dodávali al-Nusře protitankové komplexy

437
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy dodávali al-Nusře protitankové komplexyZdroj: www.politrussia.com
Spojené státy dodávali al-Nusře protitankové komplexy

Zdroj: groups.google.com

Spojené státy americké údajně dodávali protitankové komplexy TOW, teroristické skupině, Fronta al-Nusra. S informací před veřejnost, vystoupil v interview pro německý zpravodajský list, Kölner Stadt-Anzeiger, polní velitel této extrémistické a teroristické skupiny, Abu Al Ezz.

Ten ve svém „vystoupení“, konkrétně upřesnil, že Spojené státy, již uvedené protitankové komplexy TOW, dodávají prostřednictvím států, či chcete-li tak zemí, jež poskytují podporu samotné teroristické organizaci, Frontě al-Nusra. Teroristé z této organizace obdrželi, dle slov polního velitele, krom mnoha jiných věcí, například několik tanků, nebo raketová odpalovací zařízení, která byla dopravena, skrz turecké území z Libye.

Krom vojenské pomoci v podobě zbraní, ale Spojené státy, konkrétně Washington poskytuje, teroristické organizaci, frontě al-Nusra, také pomoc finanční. Tato forma pomoci se k teroristům zase dostává, skrze státy jako je, například – Saudská Arábie, Katar, nebo Kuvajt. Tytéž země, včetně USA, židovského státu a Turecka, poskytují teroristické organizaci, také vojenské poradce a experty.

V souvislosti s poskytováním vojenských expertů, Abu Al Ezza závěrem doplňuje, že se jedná většinou o lidi, zabývající se používáním družic, raket, nebo výzvědnou činností.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů