Spojené státy dle Bašara Asada podporují teroristy v Sýrii

692
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy dle Bašara Asada podporují teroristy v Sýrii
Spojené státy dle Bašara Asada podporují teroristy v Sýrii
Zdroj: www.zpravy.aktualne.cz

Syrský prezident Bašar Asad učinil v posledních několika hodinách prohlášení v němž obvinil mezinárodní koalici vedenou Spojenými státy z podpory radikálních teroristických organizací, jako je Islámský stát, či Džabhát an-Nusra. Na informaci upozornil ruský informační portál Sputnik.

Ten ve svém článku, mimo jiné citoval autentická slova syrského prezidenta, jenž konkrétně prohlásil, cituji:

Západní koalice poskytuje IS vojenské letectvo. Tato koalice podporuje IS, Džabhát an-Nusru a další podobné teroristické skupiny.

Syrský prezident se ale krom americké podpory směřované teroristům, ve svém proslovu, zmínil i o „vydírání“ západu. Podle jeho slov státy na západě používají téma chemických zbraní, jako záminku pro letecké útoky na syrskou armádu.

V souvislosti s těmito útoky na syrskou armádu, které jsou samozřejmě vedeny i ze strany teroristů, Bašar Asad také upřesnil, že protiteroristické operace v syrské Východní Ghútě (poslední syrské město ovládané Islámským státem) budou pokračovat i nadále. A to kvůli zde žijícím lidem, kteří chtějí v drtivé většině odejít od teroristů.

Ohledně syrské Východní Ghúty, nutno následně ještě poznamenat, že syrského ministerstvo zahraničí se již pokoušelo do této oblasti, vyslat humanitární pomoc složenou z celkem 46 nákladních aut. Humanitární koridor byl ale po celou dobu cesty vystaven teroristickým útokům.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů