Spojené státy chtějí v Pobaltí školit své novináře proti „ruské propagandě“

547
Print Friendly, PDF & Email
Spojené státy chtějí v Pobaltí školit své novináře proti „ruské propagandě“Zdroj: www.admservices.cz
Spojené státy chtějí v Pobaltí školit své novináře proti „ruské propagandě“
Zdroj: www.admservices.cz

Spojené státy se rozhodli, že přes velvyslanectví v Litvě budou zájemcům, a to jak začátečníkům tak i zkušeným reportérům, jež umí dobře rusky ze všech pobaltských států, nabízet možnost školení v oblasti investigativní žurnalistiky, zaměřené proti ruským médiím. A to po dobu až jednoho roku. S touto zprávou na světlo světa, přišli ruské noviny Izvěstije.

Podle tohoto zdroje, Spojené státy slibují všem úspěšným absolventům, finanční podporu až 500 tisíc dolarů. Jak bude s těmito penězi naloženo, zda jde o celkový roční rozpočet projektu, nebo se několik stovek tisíc dolarů, rozdělí mezi samotné účastníky, ale organizátoři tohoto programu neuvedli.

Na americkém ministerstvu zahraničí se nicméně počítá s tím, že během tohoto ročního školení se účastníci dostaví na semináře a školení ve všech třech pobaltských státech, krom toho ale jsou naplánovány také studijní cesty do USA, kde by si všichni zúčastnění měli prohlédnou, hned několik redakcí, včetně škol žurnalistiky, nebo se naučit jak Američané říkají „kritickému myšlení“.

Ruské noviny nicméně podotýkají, že organizátoři celého školení, na absolventy velice apelují se spojením. V kontaktu musí být, jak absolventi mezi sebou, tak i s americkými trenéry či experty. Důvodem spojení je prý neustálá informovanost o velikosti zdrojů.

V USA věří, že absolventi tohoto programu budou, krom boje s údajně „ruskou propagandou,“ také předávat své znalosti a zkušenosti z žurnalistiky dále. Na závěr organizátoři, absolventům s „realistickými myšlenkami investigativních projektů“ slibují předání, peněžní prémie.

Zdroj: New World Order Opposition

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů