Sorosovi nevládní organizace mohou mít v Maďarsku utrum

603
Print Friendly, PDF & Email
Sorosovi nevládní organizace mohou mít v Maďarsku utrum

Zdroj: www.la-dissidence.org

Maďarská vláda plánuje potlačit ve své zemi nevládní organizace v jejichž pozadí stojí americký miliardář, hojně se angažující v americké, ale i mezinárodní politice, George Soros. Tento krok, ohlásil místopředseda jedné maďarské strany, která patří tamějšímu premiérovi, Viktoru Orbánovi.

Maďarsko chce dle slov místopředsedy do boje proti Sorosovím, nevládním organizacím, zapojit všechny možné, dostupné prostředky. Místopředseda uvedené strany Fidesz Szilard Nemeth, je totiž názoru, že penězi oplývající George Soros slouží globálním kapitalistům a podporuje politickou korektnost více, než leckteré vlády některých zemí.

V souvislosti s maďarským zásahem proti nevládním organizacím George Sorose nutno také připomenout, že tomu jsou přesně tři roky (rok 2014) od chvíle, kdy nechal sám maďarský premiér, Viktor Orbán, zkontrolovat nadace placené Norskem. Ihned po jejich kontrole pak prohlásil, že skupiny, které působí v rámci společnosti a jsou placené ze zahraničí v drtivé většině kryjí „placené politické aktivisty.“

Závěrem nelze vynechat fakt, že v případě Viktora Orbána a jeho administrativy, nejde o první takovýto krok, proti nevládním organizacím, ovládaným Georgem Sorosem. Sorosovi nevládní organizace, které například podporují politiku Demokratické strany USA (spočívající v zavedení demokracie v bývalé komunistické Východní Evropě) jsou v Orbánově „hledáčku“ již delší dobu.

Zdroj: Bloomberg

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů