„Smeteme z oblohy vše, co bude ohrožovat syrskou armádu,“ vzkazuje Rusko

614
Print Friendly, PDF & Email
„Smeteme z oblohy vše, co bude ohrožovat syrskou armádu,“ vzkazuje RuskoZdroj: www.life.ru
„Smeteme z oblohy vše, co bude ohrožovat syrskou armádu,“ vzkazuje Rusko
Zdroj: www.life.ru

Ruský generál major, Igor Jevgeněvič Konašenkov, jenž má na starosti ruskou protivzdušnou obranu působící v Sýrii, vzkazuje jasně celému světu a zvláště pak Spojeným státům, že objevíly se nad syrským územím, jakákoliv stíhačka, či letadlo, která bude nějakým způsobem ohrožovat syrskou armádu, bude bez milosti smetena z oblohy. Konašenkov v rámci tohoto prohlášení uvedl, že ruské systémy protivzdušné obrany, se nebudou v případě zaměření, či chcete-li tak lokalizování nějakého letounu, vůbec zdržovat s identifikací, či původem letadla, nebo rakety. Velice lapidárně řečeno, bude-li tento objekt ruskou armádou považován za nebezpečný, bude sestřelen.

Generál major, ale současné působení ruské protivzdušné obrany v Sýrii, popisuje ještě podrobněji a tvrdí, že potencionální útočník, který byl chtěl zaútočit, ať už na syrskou, nebo ruskou armádu se musí připravit i na to, že se pravděpodobně ocitne „v hledáčku“ ruských systémů S-300, nebo S-400 a jejich vysílanému akčnímu rádiu.

Zároveň také doplnil, že pokud by někdo chtěl v případě útoku na syrskou či ruskou armádu, spoléhat na neviditelná letadla, jako je třeba Stealth, tak i proti této variantě útoku jsou ruské systémy protivzdušné obrany náležitě vybaveny. K neviditelným letadlům se samotný generál vyjádřil těmito slovy, cituji:

Iluze amatérů o existenci ‚neviditelných‘ letadel narazí v Sýrii na tvrdou realitu, která bude pro ně trpkým zklamáním.

Igor Jevgeněvič Konašenkov v souvislosti s rozmístěnými ruskými systémy, protivzdušné obrany v Sýrii, varuje svět také před tím, že i Sýrie je držitelem těchto systémů. Dle jeho slov má syrská armáda ve svém zbrojním arzenálu, jak raketový systém BUK, tak ale i protiletadlový systém S-200, který ovšem v posledních dnech, prošel kompletní modernizací, tudíž i jeho vojenská efektivita může mít v záplavě S-300 a S-400, podstatný vliv na situaci.

Zdroj: Vlastenecké noviny

4.8/5 - (17 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů