Skupina tureckých přistěhovalců terorizovala obyvatele nizozemského města

537
Print Friendly, PDF & Email
Skupina tureckých přistěhovalců terorizovala obyvatele nizozemského městaZdroj: www.youtube.com
Skupina tureckých přistěhovalců terorizovala obyvatele nizozemského města
Zdroj: www.youtube.com

Sedmdesáti tisícové nizozemské město, nacházející se poblíž Amsterdamu, konkrétně město Zaandam na sebe v posledních několika dnech strhlo, doslova obrovskou dávku mediální pozornosti. A to díky skupině, celkem desíti mladých, tureckých přistěhovalců, kteří v tomto městě dlouhodobě pobývali a svůj volný čas trávili tím, že šikanovali tamější obyvatelstvo. Svou „zábavou“ se následně chlubili i na internetovém serveru Youtube, kam umístili některé záznamy ze svých činností.

Informaci o výtržnostech a šikaně tohoto gangu, přinesl britský zpravodajský deník, Express, který uvádí, že mladí turkové si krom obyvatel města, dovolovali i na místní policii.

Celý incident údajně zaznamenala jedna z městských kamer, kdy jeden ze členů gangu, tancoval na střeše policejního vozu. Policie ale proti počínání těchto lidí, nějak nezasáhla. Stejně tomu bylo i u dalšího případu, kdy tento gang brutálně zmlátil jednoho kolemjedoucího cyklistu.

 

Cílem jejich útoku se dokonce stala i členka městské rady za zmíněné město Zaandam, Juliette Rot na kterou si zmíněná skupinka tureckých přistěhovalců, počkala přímo, před jejím domem. Rot se později se svým, dá se říci hrůzným zážitkem, svěřila tamějším mediím, kterým konkrétně řekla, cituji:

Vyskočili z auta a začali na mě pokřikovat. Vůdce gangu Ilgun mě potom začal obviňovat z toho, že je prý stigmatizuji. Stáli přede mnou a projevovali se dost znepokojivým způsobem. Ještě při odjezdu na mě pořvávali, že dobře ví, kde si mě mají v případě potřeby najít.

Co se stalo následně možná každému vyrazí dech. Je až nepochopitelné, že přes veškeré šikanování obyvatel města a drzost jednotlivých členů, uvedeného gangu se popularita této skupinky tureckých přistěhovalců stále zvyšovala. V jednu chvíli ona popularita, dokonce dosáhla takové „výše“, že zmínění členové gangu byli pozváni do televizní talk-show, kde se jako jejich mluvčí uvedl, v citaci již zmíněný, devatenáctiletý Ismail Ilgun. Ostatní členové skupiny, pak museli sedět za ním, neboť si v průběhu natáčení odmítli sundat sluneční brýle z očí.

V průběhu samotné talk-show se pak promítala, některá videa, které gang při „zabíjení nudy“ v podobě šikany a násilí, natočil. V jednom z těchto videí se objevuje i devatenáctiletý Ilgun, který obviňuje Nizozemce z rasismu a označuje se za Erdoganova bojovníka, jenž bude v Nizozemsku vydělávat peníze natáčením dalších videí.

Celý příběh tohoto gangu, končí ve chvíli, kdy si jeho členové stěžují na místní média o nichž tvrdí, že pomáhají v šíření nenávisti vůči menšinám. Stížnostem ze strany členů gangu, neunikla ani městská rada, města Zaandemu, která jim, dle jejich slov, údajně upřela přístup do komunitního centra mládeže, kde by mohli trávit svůj volný čas.

Jak se ale později ukázalo, tak stížnost na městskou radu ze strany gangu byla zcela lživá. Se skutečným důvodem, vyhazovu členů gangu z centra mládeže, přišla až Cinderella Meijer, která v uvedeném centru pracuje a k chování dotyčných, konkrétně řekla, cituji:

Skupina těchto mladíků byla vyhozena z centra, protože tam kradli a poškozovali majetek. Když jsme jim například chtěli zabránit, aby kouřili uvnitř, ohrožovali nás střelnou zbraní.

A zdá se, že právě tato událost, točící se kolem domova mládeže byla poslední kapkou do poháru trpělivosti tamějších úřadů. Ty se po tomto incidentu konečně rozhodli jednat a toto pondělí ráno došlo k rozsáhlé policejní akci. V rámci této policejní akce bylo údajně zatčeno hned deset mladíků, přičemž všichni byly údajně součástí výše popsaného gangu. Nizozemská média ještě doplňují, že zatčeným mužům bylo od 19 až do 28 let a většina z nich byla ihned po výslechu propuštěna. Jediný kdo, dle dostupných informací nadále zůstává ve vazbě je zakladatel a vůdce tohoto gangu, devatenáctiletý Ismail Ilgun.

Zdroj: Eportal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů