Skupina jdoucí proti masové migraci má po bankovním účtu. Rakouská banka jim ho zavřela

570
Print Friendly, PDF & Email
Skupina jdoucí proti masové migraci má po bankovním účtu. Rakouská banka jim ho zavřela
Skupina jdoucí proti masové migraci má po bankovním účtu. Rakouská banka jim ho zavřela
Zdroj: www.gemeinnuetzig.at

Rakouská banka, Erste bank, která je majitelkou České spořitelny, uzavřela bankovní účet skupině “rakouských Indentistů,“ což je v současné chvíli rychle rostoucí lidové hnutí, které se staví na odpor nynější masové migraci. S informací o uzavření bankovního účtu přišla sama skupina ve svém tiskovém prohlášení.

V něm se konkrétně zmiňuje o politickém nátlaku na banku, který jí měl donutit k tomu, aby onen již uvedený bankovní účet, který patří teto skupině, zrušila. Skupina se v prohlášení, ale také zmínila o tom, že banka jim při zrušení účtu, neposkytla platný důvod pro uzavření jejich konta. Co se týká minulosti, tak zde, přitom podle informací stojících v prohlášení, nebyly s bankou vůbec žádné problémy.

Kromě údajných fámu o politickém nátlaku na banku, či neplatném důvodu pro uzavření jejich konta se ale skupina zmiňuje také o konkrétní kampani, vztahující se k účtům, kde migranti, případně žadatelé o azyl, nemusí platit poplatky, které jsou s normálním účtem v bance, dnes už takřka spojené a které běžní Rakušané normálně platí.

V souvislosti s bankovními účty na nichž žadatelé o azyl, nemusí platit nejrůznější poplatky, Erste banka na svém webu podrobněji rozvádí příspěvek,  publikován z 8. září minulého roku v němž přesně uvádí další podrobnosti o těchto účtech.

Tyto účty dle slov banky se spoléhají pouze na doklad o azylu a dle slov prezidenta Asociace rakouských spořitelen je to vůbec „první integrační krok k tomu, aby se žadatelé o azyl či migranti, stali součástí společnosti.“

Mluvčí rakouského hnutí, Alexandr Markovics si ale přes veškeré vysvětlení banky, stále myslí svoje a rakouskému deníku, Breitbart News konkrétně řekl, že jejich bankovní účet byl bankou zavřen z politických důvodů. Krátce na to se skupině, ozvali úředníci z banky, kteří v dopise sdělili, že oficiálním důvodem zrušení jejich konta je porušení obecných a závěrečných ustanovení pro tento účet. Když se skupina na banku později obrátila s prozbou o jaká, že přesná ustanovení konkrétně šlo, žádná odpověď ze strany banky prý nenastala.

Prezident rakouské skupiny Identistu, Alexandr Markovics banku tedy následně obvinil z „pozitivní diskriminace“ vůči migrantům a vyjádřil nelibost nad těmito dvojími standardy.

Zároveň ale také dodal, že banka jim dala dvouměsíční lhůtu na převod peněz k nové bance. A že jejich konto je už zrušené, přitom  by mělo ještě existovavt, neboť s účtem nejde nic dělat do té doby, dokud ke zmíněnému převodu k jiné bance, nedojde.

Závěrem článku je třeba si říci hned několik podstatných faktů. Rakouské hnutí Indentistů, které se v současné době staví proti masové migraci, zažívá svůj „věhlasný“ vzestup. Jinak řečeno, lidem v Rakousku a nejenom tam se postoj tohoto mladého hnutí, velice líbí.

A důkazem velké slávy tohoto hnutí je i řada novin, kde Indenstisté, svými inovativními a často i kontroverzními protesty, zaplňují přední stránky. Takovým typickým příkladem protestů, které byly uveřejněny snad na každém rohu v Rakousku, byly pohraniční protesty jichž se zúčastnilo několik stovek lidí. Protestující pochodovali podél hranice Rakouska s Maďarskem a Slovinskem a naposledy i s Německem a skandovaly heslo: „Wir sind die Grenze,“ do češtiny přeloženo jako „My jsme ty hranice.“

Zaměříme-li se teď na jejich asi nejkontroverznější protest, tak tím je bezesporu protest z nedávné doby, o němž mimochodem informoval také výše uvedený rakouský deník, Breitbart a kdy členové tohoto protestů předváěli, hrané stínání hlav příznivců (vítačů uprchlíků), přičemž se oblékli jako popravčí ISIS.

Možná si teď kladete otázku, „Proč nám tady a teď do hlavy cpeš „všechny“ ty jejich protesty a to jak jsou slavní?“

Odpověď na tuto otázku je velice jednoduchá a prostá. Musíte si uvědomit, nebo si spíše položit otázku: Komu vlastně jde o to, aby do Evropy proudili takové masy migrantů jako proudí dnes? Co je Evropa zač, nebo lépe řečeno, koho Evropa svou ekonomikou velice ohrožuje? A komu se současný postoj a sláva tohoto hnutí velice příčí? Komu toto hnutí zasahuje do plánů?

Odpověď na tyto otázky má dvě slova – Spojené státy. To oni chtějí migranty zahltit celou Evropu a způsobit tak ekonomický pád Evropy. Jejich cílem totiž není nic jiného než světu opět dokázat fakt, že jsou to právě ony, Spojené státy, které mají právo na to, být na špici ekonomických a případně i vojenských velmocí.

A hnutí, které získává na popularitě a síle je pro ně prostě příliš velký risk. Oni si nemohou dovolit riskovat to, že se jim z několika stovek lidí na protestech stane několik tisíc. Proto Spojené státy udělali takový špraic (zrušení bankovního učtu), který povrchně vypadá jako kdyby ho udělala samotná rakouská vláda. Cílem této povrchní akce bylo alespoň částečně toto hnutí ochromit. Smrt některého z vysokých lidí tohoto hnutí by byla nejspíše už moc viditelná a průhledná.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů