Situace v uprchlickém táboře Calais je zoufalá. Úřady jsou ale v klidu

703
Print Friendly, PDF & Email
Situace v uprchlickém táboře Calais je zoufalá. Úřady jsou ale v kliduZdroj: www.independent.co.uk
Situace v uprchlickém táboře Calais je zoufalá. Úřady jsou ale v klidu
Zdroj: www.independent.co.uk

Situace ve francouzském uprchlickém táboře, Celeis (do češtiny přeloženo jako „Džungle“) se údajně den ode dne zhoršuje. S touto informací přichází zejména zdravotní organizace „Lékaři bez hranic„ a také hned několik řidičů kamionů. Všichni jsou potom jednoho názoru – a to sice, že hlad a aktuální přeplněnost tábora povede v tomto uprchlickém zařízeník vážným problémům v podobě násilí.

Už teď se prý tento tábor, dle tvrzení zdravotnické organizace „Lékaři bez hranic,“ potýká s dost vážnými problémy jako je stále se zvyšující počet případů sexuálního znásilňování, nebo s čím dál tím rostoucím počtem nakažených uprchlíků v táboře. Vládní úřady ale s těmito problémy dle tvrzení, výše uvedené zdravotnické organizace, nechtějí nic moc dělat.

Naopak by se dalo říci, že úřady svým zasahováním, přesněji řečeno, zatím jedním zásahem, situaci v tomto uprchlickém táboře, ještě více zdramatizovali. A to přesně v okamžiku, kdy se francouzské úřady na základě již několikátého varování „Lékařů bez hranic“ „dozvěděli“ o zvyšujícím se počtu znásilnění a rozhodly se konečně něco udělat. Část tohoto uprchlického tábora zrušili. Jinými slovy tábor, který předtím relativně zvládal nápor 10 000 lidí, najednou nestačí a uprchlíci zde neuvěřitelně trpí.

Jako největší a zároveň nejrychleji se projevující problém se zde stalo jídlo, konkrétně hlad uprchlíků. Každý den je v tomto táboře rozděleno více jak 7 000 jídel, přičemž fronta na něj trvá déle než hodinu a jídlo nevystačí pro všechny. A to i v okamžiku, pokud by se zde rozdávalo jen jedno jídlo denně. Na 10 000 lidí tento tábor, po jeho částečném zničení, prostě už v nějakých směrech nemá kapacity.

Dalším velice vážným problémem, vedle jídla a znásilňování je již na začátku článku, zmíněná zdravotní stránka uprchlíků, která je zde naprosto kritická. Lékaři, jež jsou členy organizace „Lékaři bez hranic“ jsou prý doslova šokováni, kolik lidí v tomto táboře trpí třeba zánětem dýchacích cest, nebo svrabem.

V souvislosti s výskytem zánětu dýchacích cest by bylo možná vhodné dodat fakt, že tento uprchlický tábor se poměrně často potýká s požáry, které jsou uprchlíky ať už chtě, nebo nechtě založeny.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů