Severoatlantická aliance otevře nové velitelské centrum v Bulharsku

1244
Print Friendly, PDF & Email
Severoatlantická aliance otevře nové velitelské centrum v BulharskuZdroj: www.logo-kid.com
Severoatlantická aliance otevře nové velitelské centrum v Bulharsku
Zdroj: www.logo-kid.com

Rada mezinárodního vojenského paktu, NATO se shodla na tom, že v Bulhrasku nechá vybudovat své koordinační centrum pro jednotky rychlého nasazení. Toto koordinační centrum by ale nemělo být jediné v Evropě. Další takováto centra se chystají a podle dosavadních informací by měla ležet hned v šesti dalších, aliančních státech ve východním směru. Pokud se týká samotného rozhodnutí, tak to padlo při summitu NATO v roce 2014 ve Walesu. Co bylo a je důvodem k výstavbě těchto center, je velice triviální otázka na kterou v dnešní době zná odpověď snad každý. Pro ty, co opravdu nevědí, je tomu z důvodu ukrajinské krize.

Je třeba ale také podotknout, že akce v Bulharsku, nebudou ani zdaleka jedinými vojenskými akcemi v Evropě (myslí se tím celý světadíl). Další vojenské akce spojené s ukrajinskou krizí, které navíc mohou skončit třetí světovou válkou, chystají Spojené státy a Rusko. U Spojených států se jedná o umístění raket „Patriot“ na na východě Polska. Zároveň Spojené státy do východních oblastí Polska poslali 30 vojenských vozidel a rovnou 100 svých vojáků, kteří by měli mít podíl na mnoha manévrech NATO, jež budou pod vedením Spojených států.

Pokud se jedná o Rusko, tak to na svou obranu chystá, rovněž velký počet, vojenských akcí. Mluví se například o tom, že by Rusko mělo na Krymu umístit, strategické nadzvukové bombardéry Tu-22M, rovněž nemůže být tajností, že ruský prezident, Vladimír Putin nechal do plné vojenské pohotovosti, povolat až 40 000 ruských vojáků. Patřičné přípravy na válku probíhají už i v ruské Severní flotile, nebo na území Kaliningradu, které se nachází mezi mezi Polskem a Litvou na pobřeží Baltského moře a kde by podle dosavadních plánu měli být Ruskem umístěny, rakety krátkého doletu, Inskander-M.

Na závěr bychom se vrátili do samotného Bulharska, kde tamější parlament musel v pátek (dnes), kvůli umístění koordinačního centra NATO, změnit zákon o ozbrojených silách, který následně umožní otevřít ono zmiňované koordinační centrum, jež by mělo být v provozu do konce roku 2015. S touto informací přišel ministr obrany, Nikolaj Nenčev.

Zdroj: New World Order Oppositions

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů