Severoatlantická aliance chce zlikvidovat zbraně v Černé Hoře

842
Print Friendly, PDF & Email
Severoatlantická aliance chce demilitarizovat zbraně v Černé Hoře
Severoatlantická aliance chce demilitarizovat zbraně v Černé Hoře
Zdroj: www.1011now.com

Severoatlantická aliance, NATO chce v dohledné době úplně zlikvidovat zbraně sovětské výroby, nacházející se v Černé Hoře. Zprávu přinesly ruské noviny Russia Today. Důkazem pro toto tvrzení je nedávno vyhlášené výběrové řízení, které má pod kontrolou agentura technického zabezpečení a zásobování NATO.

Dle zveřejněných informací se bude jednat hlavně o zbraně, jako jsou mořské mini, proti-lodní torpéda či bojové hlavice z proti-lodních raket, které byly vyrobeny v Sovětském svazu, dnešním Rusku.

Uvedené zbraně budou podle dostupných informací úplně vyvezeny ze země a poté, podle stanovených podmínek výběrového řízení, zcela zlikvidovány.

V dokumentu, který zveřejnily výše zmíněné noviny se ke zbraním a jejich zničení, konkrétně píše, cituji:

Vykonavatel se zavazuje, že vyveze munici z uvedených skladů v Černé Hoře a bezpečně je dopraví do vlastního demilitarizačního objektu.

Dále se v tomto dokumentu také uvádí, že společnost, která výběrové řízení vyhraje a získá tak právo na zničení uvedených zbraní bude muset být v neustálém kontaktu s tamějším ministerstvem obrany. A to kvůli odsouhlasení možných plánů o vykládání. Zároveň musí tato společnost také zaručit, že se zbraně určené ke zničení, při převozu neztratí.

V uvedeném dokumentu dále stojí, že každá tato zbraň by měla být zničena takovou metodou, aby nebylo možné jakoukoliv její část, či látku, použít znovu ke stejným účelům.

Zdroj: Rossia Today

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů