Sestra bývalého předáka Al-Kaidy (dnes Islámského státu) byla odsouzena k smrti

630
Print Friendly, PDF & Email
Sestra bývalého předáka Al-Kaidy (dnes Islámského státu) byla odsouzena k smrti
Sestra bývalého předáka Al-Kaidy (dnes Islámského státu) byla odsouzena k smrti

Zdroj: www.guillotinedreams.wordpress.com

Irácký hlavní soud vynesl konečný verdikt nad sestrou Chamida az-Zauiho, který byl ve vůdčí pozici radikální teroristické organizace Al-Kaida v Iráku. Sestra az-Zauiho byla konkrétně, výše jmenovanou instancí, odsouzena k trestu smrti. Informaci o odsouzení přinesla irácká televize Al Sumaria.

Ta v rámci rozsudku nad sestrou bývalého teroristy připomněla pár okamžiků, přímo ze života jeho bratra, který v čele Al-Kaidy stál ještě v dobách, kdy Islámský stát neexistoval.

Podle informací stál zmíněný Chamid az-Zaui (pseudonymem uváděný jako Abu Omara al-Baghdadi) v čele Al-Kaidy od roku 2006 až do 18. dubna, roku 2010, kdy byl zavražděn díky americkému náletu. Jeho místo pak zaujal vůdce radikální teroristické organizace Islámský stát – Abú Bakr al-Bagdádí, který je ve své funkci dodnes.

K odsouzení sestry bývalého nejvýše postaveného muže v Al-Kaidě se později vyjádřil také zástupce iráckého hlavního soudu – Abdel Sattara Berekdara, který televizi k celému případu sdělil tato slova, cituji:

Centrální trestní soud projednal případ jedné z obviněných, jedná se o sestru lídra teroristické organizace Al-Káida Abú Umar al-Bagdádího, která byla členkou teroristických organizací.

Následně také dodal, že rozsudek byl vynesen na základě iráckého zákona o boji s terorismem a sama odsouzená se podle jeho přiznala k tomu, že byla členkou teroristických organizací a vykonávala logistickou podporu a pomoc v organizování trestných činů.

Zdroj: Al Sumaria

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů