Sergej Lavrov v rozhovoru s Japonci: „Americký protiraketový systém se dotýká bezpečnosti Ruska“

874
Print Friendly, PDF & Email
Sergej Lavrov v rozhovoru s Japonci: „Americký protiraketový systém se dotýká bezpečnosti Ruska“
Sergej Lavrov v rozhovoru s Japonci: „Americký protiraketový systém se dotýká bezpečnosti Ruska“

Zdroj: www.napalete.sk

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov se v rozhovoru se svým, rovněž ministerským, japonským kolegou – panem Taró Konóu vyjádřil, že globální rozmisťování amerického protiraketového systému se přímo dotýká bezpečnosti Ruské federace.

Zároveň také uvedl, že Ruská federace respektuje právo Japonska na ochranu svého území. Sergej Lavrov nicméně současné také vyzývá k principu „nedělitelné bezpečnosti,“ která podle jeho slov zahrnuje zajištění národních zájmů, bez omezení bezpečnosti dalších států.

Japonský ministr zahraničí v reakci na výše uvedené, následně ujistil Ruskou federaci v tom, že protiraketová obrana na území Japonska bude sloužit, výhradně k obranně japonského majetku a japonských obyvatel.

Konó konkrétně zdůraznil, že americký protiraketový systém „nepředstavuje pro Rusko nebezpečí.“

Po setkání s japonským ministrem zahraničí, pak Sergej Lavrov novinářům uvedl, cituji:

Domluvili jsme se, že budeme pokračovat v tomto konstruktivním dialogu a pozorně se budeme navzájem poslouchat.

V souvislosti s protiraketovou obranou Japonska by bylo dobré uvést, že tento typ obrany, Japonsku v současné chvíli zajišťují lodě, vybavené systémem Aegis a raketovými komplexy PAC-3 (čtěte jako Patriot 3), do nichž je možné, jako střelivo, vložit rakety SM-3. Ty jsou schopné v závislosti na daném odpalovacím systému zasáhnout balistickou raketu ve výškách až 500 kilometrů nad zemí. V tomto případě se jedná konkrétně o odpalovací systém Aegis, jenž je připevněn na japonských torpédoborcích.

Odpalovací systém Patriot 3 pak je schopen s výše uvedenými raketami SM-3 zasáhnout balistickou raketu ve výškách od 15 do 20 kilometrů.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů