Sergej Lavrov: Nenecháme si šlapat po hlavách

609
Print Friendly, PDF & Email
Sergej Lavrov
Sergej Lavrov
Zdroj: www.wertyzreport.com

Ruský ministr zahraničních věcí, Sergej Lavrov, poskytl anglojazyčnému, ruskému kanálu, „Russia Today“, interview v angličtině. Ve kterém otevřeně (bez účasti americké administrativy a evropských vlád), promluvil k lidem v EU a USA. Velmi stručně řečeno, řekl:

Když budeme vystaveni útoku, pak na něj odpovíme.

Sergej Lavrov, tímto vyjádřením mířil hlavně na Spojené státy, které celému světu tvrdí o Rusku jednu velkou lež. Jedná se hlavně o zkreslování ruské politiky, přenášení americké viny na Rusko a křivého obviňování Ruska z ukrajinských událostí. Podle Lavrova je tato „Americká agrese,“ vůči Rusku, už moc silný čaj, a proto, pokud budou porušovány ruské zájmy, nebo zájmy ruských obyvatel, nastane patřičná odveta.

Jak řekl sám Lavrov:

Když budeme vystaveni útoku, pak na to samozřejmě budeme reagovat. Když budou porušeny naše zákonné zájmy, když budou bezprostředně porušeny zájmy ruských občanů, jak tomu bylo v Jižní Osetii, pak nevidím jiné východisko kromě odpovědi v souladu se všemi normami mezinárodního práva.“

Asi si říkáte, proč Lavrov zmiňuje i území Jižní Osetii, ale vše má svůj důvod. Zmínka o této oblasti je totiž spojena s válkou v Kavkazu (rok 2008), kdy ze 7. na 8. srpna, začala gruzínská armáda ostřelovat osetinské město. Hlavním cílem gruzínské armády se stala ruská základna mírových sil, nedaleko Cchinvalu. Kde se základna, díky dohodě mezi Ruskem, Gruzií a Jižní Osetie, nacházela. Tato dohoda byla vyjednána v roce 1992. Jenže nastal zlom. Saakašviliho režim, porušil dohodu a následně bylo tak zabito 12 ruských vojáků a více jak 15 desítek bylo zraněno. Tento krok Moskva neskousla a jak zakročila. Výsledkem byla naprostá prohra Saakašviliho armády.

No a něco podobného se děje nyní. Akorát s tím rozdílem, že tentokrát není trnem v patě Gruzie, ale Spojené státy, konkrétně Washington, který celou tuto ukrajinskou mašinérii, namířenou proti Rusům, ovládá. Lavrov se faktem, že Moskvě, už došli nervy, nějak více netajil. No a jako třešnička na dortu a zároveň také usvědčující důkaz, tohoto fakt, Lavrov dodává návštěvu viceprezidenta Josepha Bidena v Kyjevě (21. až 22. Duben), kdy po jeho návštěvě a návštěvě ředitelé CIA, Josepha Bidena v Kyjevě, ukrajinské úřady, oznámily obnovení protiteroristické operace. Tento krok akorát usvědčil Lovrova o Americké machinaci s Ukrajinou.

Sám Lavrov, také odmítá, řadu lživých tvrzení, které USA, kolem sebe šíří, jako například, že se Rusku podílí na nepokojích ve východních částech Ukrajiny, nebo že Moskva chystá proti Kyjevu agresi. Také dodal, že Ukrajina je typickým příkladem toho, jak Amerika nehodlá ani o píď, ustoupit ze své agresivní geopolitické bitvy.

Zdroj: Czech free press

3.7/5 - (3 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů