Šéfka Nacionální fronty, Le Penová za rasistické výroky před soudem

537
Print Friendly, PDF & Email
Šéfka Nacionální fronty, Le Penová za rasistické výroky před soudem
Šéfka Nacionální fronty, Le Penová za rasistické výroky před soudem
Zdroj:www.gentside.com

V roce 2010 na pouliční demonstraci své strany, označila svými výroky modlící muslimy k nacistické okupaci. Nyní za toto prohlášení stanula, před soudem v Lyonu, což je historické město v středo-východní Francii.

Je řeč konkrétně o šéfce extrémistické, francouzské Nácionální fronty, Marine Le Pennové na níž hned čtyři protirasistické a lidsko-právní organizace, podali ve výše popsané záležitosti, trestní oznámení za (teď cituji) „vyvolávání diskriminace, násilí nebo nenávisti vůči skupině lidí na základě jejich náboženství.“

Celý soudní proces s dřívější šéfkou Nacionální fronty, započal dnes (v úterý), kdy jak už bylo výše zmíněno Le Penová, za své výroky v roce 2010, stanula před soudem. Důvodem pro takto opožděné soudní stání byl fakt, že ještě v roce 2013, byla tato politička chráněná parlamentní imunitou, kterou ovšem ve zmíněném roce, zrušil Evropský parlament. Teprve v tomto okamžiku mohlo začít skutečné, zatím předběžné, trestní vyšetřování.

Marina Le Penová v roce 2010 na pouliční demonstraci, řekla vůči modlícím se muslimům, jenž neměli jiné místo pro modlení, protože Mešity v tu dobu ještě nebyli, konkrétně toto, cituji:

Je mi líto, ale pro ty, kdo chtějí hovořit o druhé světové válce, pokud hovoříme o okupaci, můžeme hovořit také o tomto, protože je to okupace území.

Za tento výrok, krom trestních oznámení, Le Penová sklidila také vlnu potlesku do svých příznivců.

V současné chvíli, pokud budeme soudní proces brát, stejně tvrdě jako u normálních občanů, hrozí Marině Le Penové, až jeden rok vězení a pokuta ve výši 45 000 euro.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů