Šéf CIA přiznal: „USA i přes špatné vztahy spolupracují s Ruskem“

605
Print Friendly, PDF & Email
Šéf CIA přiznal: „USA i přes špatné vztahy spolupracují s Ruskem“
Šéf CIA přiznal: „USA i přes špatné vztahy spolupracují s Ruskem“
Zdroj: www.en.wikipedia.org

Nejvýše postavená osoba v americké zpravodajské službě, CIA, konkrétně její šéf, John Brennan přišel z prohlášením, které na americké půdě, nemá obdoby. Nedávno totiž prohlásil, že, i přes současné mediální bombardování lidí, pesimistickými zprávami o aktuálním Americko-ruském vztahu, jsou tyto dvě světové mocnosti stále v kontaktu.

Podle jeho slov ruský prezident, Vladimír Putin proti současnému americkému, politickému vystupování sice používá, jakousi agresivnější politiku, ale jistá forma spolupráce mezi Ruskem a Spojenými státy, stále ještě zůstává. A to i přes mnohé, výše zmíněné, permanentní a pesimistické, zpravodajské bombardování, které v nás může vyvolat mylné představy o katastrofickém vztahu Ruska a Spojených státu.

Sám šéf CIA, Americko-ruskou spolupráci popsal takto, cituji:

Pokud budeme dostávat informace o hrozbách vůči ruským občanům nebo diplomatům, budeme je varovat. Totéž udělají oni pro nás.

Ke spolupráci Ruska a Ameriky Brennan pak ještě dodal, že táhnout za jeden provaz se vyplatilo hlavně v době zimních olympijských her v Soči, kdy zde bylo zvýšené riziko teroristických útoků. Jestli ale nějaké teroristické útoky během této sportovní akce, skutečně hrozily, to už Brennan neuvedl.

Jedno je ale jasné. Brennanovo prohlášení ohledně, aktuálně existující Americko-ruské spolupráce, překvapilo celý svět. A to nejen kvůli, tomu že v současné chvíli, takřka všichni mluví o potenciálně další studené válce a nikdo z takovou zprávou ani v nejmenším nepočítal. Ale také kvůli jeho zhodnocení celé spolupráce, kterou označil za „věcnou, informativní a velmi úspěšnou.“

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů