Saúdské bombardování Jeménu vyděsilo zástupce OSN

451
Print Friendly, PDF & Email
Saúdské bombardování Jeménu vyděsilo zástupce OSN

Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Následky leteckého koaličního bombardování, které bylo vedeno Saúdskou Arábií a jehož cílem se stalo město Al Layal bazaar ležící v jemenské provincii Saada, vyděsilo místního, rezidentského zástupce pro Jemenskou republiku a humanitárního koordinátora OSN Jimmyho McGoldricka. Podle dostupných informací totiž na následky tohoto bombardování zemřelo ve výše uvedené oblasti nejméně 32 lidí, přičemž v šesti případech se jednalo i o děti.

Sám McGoldrick již takovéto chování Saúdské Arábie ve svém tiskovém prohlášení (konkrétně ve svých poznámkách, které ovšem dorazily až několik dní po vybombardování města) odsoudil a nenechal na Saúdské Arábii doslova nit sochou. Vedle tohoto útoku odsoudil také zabití pěti dětí a zranění dalších třech osob při dělostřeleckém útoku na rezidenční čtvrť Bir Pasha, nacházející se v jihozápadní jemenské provincii Taiz. I zde bohužel zapůsobilo letectvo saúdské koalice.

K oběma útokům se později skrz oficiální saúdskou zpravodajskou agenturu vyjádřil mluvčí saúdské koalice – Turki Al Maliki, který oba dva útoky potvrdil a bez jakéhokoliv vyjádření smutku jen upřesnil, cituji:

„Nálety byly zaměřené na shromáždění militantů, včetně odborníků raketové brigády.“

Zdroj: Fort-russ

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů