Saudská armáda do Sýrie pravděpodobně nedorazí, proti jsou tamější generálové

486
Print Friendly, PDF & Email
Saudská armáda do Sýrie pravděpodobně nedorazí, proti jsou tamější generálové
Saudská armáda do Sýrie pravděpodobně nedorazí, proti jsou tamější generálové
Zdroj: www.in.sputniknews.com

Saudský plán na vyslání tamější armády do Sýrie se s největší pravděpodobností neuskuteční.

Proti saudské vojenské intervenci do Sýrie se totiž postavilo hned deset tamějších vojenských generálů, podle jejichž názoru by vyslání saudské armády do Sýrie, mohlo mít důsledek na celou Saudskou Arábii.

Podle dostupných informací, bylo korunnímu princi a současnému saudskému ministru vnitra, Mohammedu bin Nayefovi, zasláno upozornění, hned od deseti nejvyšších saudských generálů a maršálů. Ti v uvedeném upozornění, varují nejvyšší místa Saudské Arábie, před totálním fiaskem a porážkou saudské armády v případě vojenské intervence do Sýrie.

S těmito informacemi, přišla na světlo světa jemenská média, která v souvislosti s dopisem ale také uvádí, že samotné ověření autenticity dopisu, potažmo upozornění, není možné.

V souvislosti s možnou saudskou intervencí do Sýrii nesmíme zapomenout zmínit fakt, že Saúdská Arábie se aktivně účastní všech vojenských cvičení. Pokud by ale toto království mělo skutečně někam vojensky vtrhnout, pak jen po boku se Spojenými státy. Saudskou-turecká intervence bez Spojených státu do Sýrie podle mnohých není možná. Se stejným tvrzením vystoupil i turecký ministr zahraničí Mevlüt Çavuşoğlu, který tato slova nedávno opět zopakoval. Konkrétně uvedl, že je třeba, aby Spojené státy celou koalici složenou z Turecka a Saudské Arábie, vedly jinak intervence do Sýrie z vojenských důvodů (z obav porážky a slabosti), není možná.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů