Saúdská Arábie: Uprchlíky ze Sýrie nechceme, ale podpoříme výstavbu 200 mešit v Německu

912
Print Friendly, PDF & Email
Saúdská Arábie: Uprchlíky ze Sýrie nechceme, ale podpoříme výstavbu 200 mešit v Německu
Saúdská Arábie: Uprchlíky ze Sýrie nechceme, ale podpoříme výstavbu 200 mešit v Německu
Zdroj:www.joeweber.org

„Uprchlíky sice nechceme, ale o jejich pohodlí v Evropě se postaráme.“ Tak takovéto podobné heslo, propagují státy perského zálivu, hlavně pak Saudská Arábie, která za sebe vzkázala, že uprchlíky do své země, za žádných okolností přijmout nechce a že místo toho, raději podpoří výstavbu téměř 200 mešit v Německu. Toto vyjádření ze strany Saudské Arábie se ale nelíbí, německému politikovy a generálnímu tajemníkovy, CSU, Andresu Scheuerovi, který celý návrh označil za více než cynický.

A nutno podotknout, že uprchlíci nebudou odmítáni jen v Saudské Arábii, ale také například ve Spojených arabských emirátech , či v mnoha dalších státech perského zálivu. Jak totiž uvádí nejnovější zprávy, tak řada zemí perského zálivu se na imigrační vlnu začala připravovat již na začátku samotné syrské války, tedy v roce 2011. Od té doby měli státy perského zálivu dostatek času na to, aby si zde vybudovali, pro Syřany, nepropustné podmínky. Konečný výsledek?

Zatím to vypadá, že se vše podařilo na výbornou. Už teď se světem šíří zprávy o tom, že dostat se jako syrský uprchlík do perských států je takřka nemožné. Důvodem je například značné zvýšení vstupních překážek. A pokud by se Syřané přeci jen do velice bohatých států jako je Saudská Arábie, či Spojené arabské emiráty, dostali a získali povolení k pobytu, tak toto povolení v těchto zemích, jejich posledním. Jak totiž uvádí mnohé zprávy, tak místní úřady jim povolení k pobytu, neprodlouží.

Současná situace je tedy taková, že imigranti mají volný přístup do pouze do Turecka, Alžíru, Jemenu, Súdánu, či Mauretánie.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů