Saúdská Arábie se stala členem komise pro práva žen

866
Print Friendly, PDF & Email
Saúdská Arábie se stala členem komise pro práva žen
Saúdská Arábie se stala členem komise pro práva žen
Zdroj: www.ytimg.com

Saúdská Arábie se dostala do komise zaměřující se na práva žen. Minulý týden k tomuto závěru došla, díky hlasování, hospodářská a sociální rada OSN. Tento mandát by Saúdské Arábii měl začít počátkem roku 2018 a trvat po dobu čtyř let. Fakt, že Saúdská Arábie, není zrovna šťastným kandidátem na takovýto post, není snad třeba ani připomínat.

Ostatně na tuto skutečnost upozornil Hilled Neuer, výkonný ředitel ženevské organizace UN Watch, jenž si dovolil rozhodnutí hospodářské a sociální rady OSN okomentovat, když konkrétně řekl, cituji:

Volba Saúdské Arábie na ochránce práv žen je taková, jako bychom jmenovali žháře šéfem požárníků ve městě.

Zároveň ono rozhodnutí hospodářské a sociální rady OSN o tom, dosadit Saúdskou Arábii do organizace pro ženská práva označil také za „absurdní,“ neboť dle jeho názoru mají ženy v Saúdské Arábii jen minimální práva. Přesná slova uvedeného Hilleda Neuera si nyní dovolím, znovu citovat:

Každá saúdská žena musí mít mužského opatrovníka, který vykonává všechny kritické rozhodnutí jejím jménem a kontroluje život ženy od narození až po její smrt. Saúdská Arábie také zakazuje ženám řídit.

Ohledně hlasování, vztahující se k dosazení Saúdské Arábie do komise by bylo vhodné ještě dodat, že celý proces rozhodování, potažmo hlasování se odehrál za zavřenými dveřmi, tudíž tak není možné zjistit, kdo pro dosazení Saúdské Arábie do komise pro ženská práva vlastně hlasoval.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů