Saudové vybombardovali jemenskou nemocnici

598
Print Friendly, PDF & Email
Saudové vybombardovali jemenskou nemocniciZdroj: www.twitter.com
Saudové vybombardovali jemenskou nemocnici
Zdroj: www.twitter.com

Mezinárodní právo takovýto hyenismus zakazuje. I přes tento zákaz se ale občas na světě vyskytnou (dá se říci) natvrdlí jedinci, kteří slova typu „zde zasahovat takovýmto způsobem nesmíš“ buďto nechápou, nebo pravý opak zákazu, činí naschvál (pravděpodobnější varianta).

Mezi ty nechápající, nebo přesněji řečeno mezi krvelačné bestie, nemající žádný soucit k lidskému životu, bychom dnes mohli zařadit Saudy. Lapidárně řečeno Saudskou Arábii, jejíž letectvo, i přes mezinárodní zákaz bombardování nemocnic, včera (v pondělí 15.8.) bez nějakých větších výčitek, vyhodilo do povětří jednu z jemenských nemocnic.

Svědek, který byl v okamžiku bombardování přímo v nemocnici uvedl, že jakýkoliv pokus o evakuaci zraněných osob byl naprosto zbytečný. Všichni se totiž obávali dalšího útoku ze strany bombardovacích letadel, která celou dobu kroužila nad jejich hlavami.

Nutno poznamenat, že v posledních dvou dnech se jedná už o druhý bombový útok na civilní obyvatelstvo. Jen o dva dny dříve, tedy v sobotu 13. srpna byl totiž podobný bombový útok spáchán na školu. Následkem tohoto útoku zemřelo minimálně deset dětí a dalších jednadvacet jich bylo těžce zraněno. Všechny děti potom byli mladší 15 let.

Aktuální situace v Jemenu se i nadále zhoršuje. Od doby svržení jemenské vlády v roce 2015 se bojovníci (příznivci dnes svržené vlády), spojili se Saudy, kteří je podporují leteckými údery ze vzduchu a společně tak bojují proti vzbouřencům známým jako Hutsi.

Do této chvíle bylo díky občanské válce v Jemenu a různým útokům na obyvatelstvo, vyhnáno ze svých domovů téměř dva miliony Jemenců, z nichž mnozí dnes žijí v uprchlických táborech.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů