Ruští vojenští piloti budou vojenská cvičení provádět na Krymu

597
Print Friendly, PDF & Email
Ruští vojenští piloti budou vojenská cvičení provádět na KrymuZdroj: www.cz.sputniknews.com
Ruští vojenští piloti budou vojenská cvičení provádět na Krymu
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Vojáci vzdušných a kosmických sil Ruské federace by již v brzké budoucnosti mohli svá vojenská cvičení provádět v novém výcvikovém prostoru, Chaudy, jež se nachází na jižní straně poloostrova Krymu. Výcvik by podle informací celostátního ruského deníku, Izvestija, jemuž se svými informacemi svěřil redaktor časopisu, „Zbraně,“ Viktor Murachovskij, měl probíhat po celý rok.

Aktuální informace „mluví“ o tom, že výše uvedený výcvikový prostor, Chaudy by se měl stát součástí leteckého, zkušebního střediska V.P. Čkalova v Achtubinsku. Zde by v budoucnu měli být testovány nové letecké systémy a různé typy zbraní . Mělo by zde probíhat například vojenské cvičení s frontovými bombardéry Su-24M, nebo s dálkovými bombardéry Tu-22M3, přičemž hlavním cílem bude nacvičení praktického použití raketové a bombové výzbroje proti pozemním i námořním cílům.

Krom výcviku leteckého boje by ale v tomto středisku, potažmo prostoru mělo probíhat i cvičení pozemských útoků, kdy se terčem vojáků stanou, například: mobilní velitelská stanoviště, stanoviště pro odpalování křídlatých raket (kde budou rakety ve stádiu předstartovní přípravy), nebo kolony tanků a automobilové techniky. Krom toho se zde počítá také s výcvikem útoků na námořní cíle.

V souvislosti s možnými cvičnými útoky na námořní cíle, Murachovskij poznamenal, že ve výcvikovém středisku na západě Krymu, konkrétně ve městě Saki už bylo zahájeno formování, vůbec prvního pluku palubních stíhacích letounů MiG-29K/KUB. Ty jsou dle jeho slov, schopny nést a zároveň také v boji použít, hned dva typy proti-lodních, křídlatých raket. Jedná se o verze Ch-31 a Ch-35.

Vedle formujícího se pluku ale nesmíme zapomenout také na tzv. NITKU, která byla v Saki před nedávnem vybudována. Jedná se o další tréninkový komplex v podobě přesné kopie startovacího můstku a přistávací dráhy, která se normálně nachází na slavné ruské letadlové lodi, Admirál Kuzněcov. Tento komplex umožní ruským pilotům, co možná nejvíce přiblížit skutečné podmínky, které normálně panují při startu, nebo při přistání na dráze letadlové lodi. Krom věrohodných podmínek se od tohoto tréninkového komplexu očekávají také letové návyky nad otevřeným mořem, nebo v podmínkách bez vizuální orientace, které by měly piloti stíhaček v době cvičení na tomto komplexu získat. Rovněž by se zde vojáci měli naučit používat i námořní výzbroj.

K samotnému výcviku ruských vojáků se ke konci pro Izvestiji, vyjádřil náčelník tiskového oddělení Černomořské flotily, Vjačeslav Truchačev. Ten konkrétně sdělil, že školení pilotů pro stíhací letouny MiG-29K/KUB by mělo probíhat až do 1. července. Následně budou piloti přemístěni přímo na palubu ruské letadlové lodi, Admirál Kuzněcov, který by měl během podzimu vyrazit na bojovou službu do Středozemního moře.

Zdroj: Euroasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů