Ruští vojáci v Sýrii už bojovali proti Islámskému státu

505
Print Friendly, PDF & Email
Ruští vojáci v Sýrii už bojovali proti Islámskému státu
Ruští vojáci v Sýrii už bojovali proti Islámskému státu
Zdroj:www.nbcnews.com

Ruským tiskem dnes proběhla zpráva o přítomnosti a zapojení, tamějších vojenských jednotek v Syrské republice, která je nyní svíraná občanskou válkou, jež zde vyvolali teroristé islámského státu. A o čem, že se v ruském tisku vlastně psalo?

Jak už bylo jednou uvedeno, tak podle nejnovějších informací jsou ruské, vojenské jednotky, již plně nasazeni do boje, proti Islámskému státu. První setkání a boj s členy islámského státu se odehrál u syrského města, Latakie, konkrétně ve chvíli, kdy se bojovníci Islámského státu, pokoušeli dostat na ruskem obsazené letiště. Ruští mariňáci ale tento, vůbec prvního boj s Islámským státem, zvládli na výbornou. Několik lidí, islámského státu zabili a další řadu členů zajali. S touto zprávou na světlo světa „vystoupili“ konkrétně ruské noviny, Segdňa.

Krom boje, jež se odehrál mezi ruskými vojáky a islamisty, ale tyto noviny, naráží také na ještě jeden fakt, který v nás už ale vyvolá otázku. Dle tvrzení novin, se totiž islamisté, dostali k podrobnému plánu celého letiště, včetně satelitních snímků s vyobrazenými, klíčovými vojenskými instalacemi.

To všechno se prý k teroristické skupině dostalo i přes nedávné ruské osídlení a následné otevření letiště. Je to doslova jen několik málo týdnů, co se toto letiště otevřelo.

Otázka, potažmo otázky, které se nyní naprosto jednoznačně nabízí, zní tedy takto: „Kdo poskytl Islámskému státu, takové informace?“ „Mají snad Islamisté, nějaká tajná letadla, jimiž oblast letiště monitorovali?“

Odpověď na otázky si můžeme jen tipovat: Mohli to být samotní Rusové, popřípadě (jak už jednou zaznělo), nějaká tajná letadla IS, nebo Spojené státy o kterých se v současné době mluví jako o blízkém příteli IS.

Budeme-li dál mluvit o letišti v Sýrii a zároveň se zamýšlet nad technikou, případného sledování IS, pomocí tajných letadel, pak je třeba dodat, že v pátek se provoz na zmíněném letišti, značně zvýšil, tudíž šance, že by zde na situaci, obhlíželi lidé IS z případných tajných letadel, se značně zmenšuje.

Naopak větší pozor, by si Rusko mělo dávat na Washington, který ač s Ruskem započal spolupráci na osvobození Sýrie a konverzaci na vysoké úrovni, aby nedošlo ke konfliktu, tak to pořád může být on, kdo sděluje všechny informace o ruském rozmístění techniky IS.

V souvislosti se zvýšeným provozem na letišti nám nesmí zůstat tajností, ani „nové“ vojenské technologie, které Rusko dopravilo do Sýrie. Podle zpráv v pátek zde přistáli například ruské stíhačky SU-30SM. Krom těchto letounu do oblasti, sužované občanskou válkou zamířili také ruské tanky, dělostřelectvo, či útočné vrtulníky. A do příštího roku by oblast mělo doplnit i šest stíhacích letounů SU-27 Flankers.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů