Ruský prezident o extremismu a bojích v Afgánistánu

721
Print Friendly, PDF & Email
Ruský prezident o extremismu a bojích v AfgánistánuZdroj:www.zpravy.idnes.cz
Ruský prezident o extremismu a bojích v Afgánistánu
Zdroj:www.zpravy.idnes.cz

Ruský prezident, Vladimír Putin na shromáždění všech zástupců veteránů z různých organizací, prohlásil, že Ruská federace bude i nadále pokračovat v bojích proti terorismu a extremistickým organizacím, které v poslední době dosti zaplňují prví stránky všech novin a jiných médií. Shromáždění se uskutečnilo z důvodu výročí stažení, sovětských vojsk z Afghánistánu. A informace o tomto projevu přinesla agentura „RIA Novosti.“

Prezident Putin, řekl konkrétně toto, cituji:

Džin byl vypuštěn z láhve a s tím se už nedá nic dělat, s tím je nutno bojovat. Budeme to provádět důsledně. Samozřejmě že nejde jen o extremisty islámského zaměření. Extremistů je v dnešním světě nemálo.

Současně s tímto výrokem prezident Putin také podotknul na fakt, že za do Sovětského svazu, konkrétně války v Afghánistánu, se nynější Rusko, dřívější Sovětský svaz, střetnul s dnes nazývaným, politickým islámem. Podle samotných slov Putina, prý byly dnešní extrémistické skupiny, financované od třetích stran, za tehdejších dob, teprve ve svém vývoji.

Dále Ruský prezident řekl, opět cituji:

Potom ti, kteří podporu prováděli, sami trpěli tím, co provedli. Víme o takových chmurných událostech ve Spojených státech amerických a v mnoha dalších zemích. V poslední době jsme byli svědky tragických událostí v Evropě.

Nesmíme zapomenout ani na poslední bod, putinova projevu, kde zdůráznil čest bojujících vojáků v Afghánistánu. Vladimír Putin je konkrétně prohlásil za skutečné přátele, kteří si navzájem pomáhali, dokonce se rozhodl podpořit návrh jednotlivých zástupců veteránských organizací, který se má týkat mladých lidí a studia na vysoké škole. Tito lidé, kteří hráli nějakou roli v horkých chvílích konfliktu, by podle Putina měli mít možnost studovat na vysokých školách a to za státní výhradně za státní finance.

A na závěr pár faktů pro připomenutí: V roce 1979 byl Afghánistánem přijat nový režim a to sice režim komunistický, kde se Afghánistán s tehdejším Sovětským svazem dohodli na konečném počtu sovětských vojáků, kteří budou na území Afghánistánu nasazeni. Válka proti dnešním extrémistickým organizacím trvala celkem 9 let. Při této válce padlo odhadem 15 až 26 sovětských vojáků , přičemž dalších něco 50 000 a 60 000 dalších vojáků bylo různě těžce zraněno. Sovětská vojska definitivně opustila Afghánistán až 15.února 1989.

Zdroj: Nová Republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů