Ruský Kalibr děsí americké experty

719
Print Friendly, PDF & Email
Ruský Kalibr děsí americké experty
Zdroj: www.otvaga2004.ru

Američtí vojenští experti mají velice vážné obavy před ruskými řízenými střelami, typu Kalibr. Informaci přinesl v jednom ze svých článků americký mezinárodní časopis National Interest, který konkrétně uvádí několik technických informací, díky nimž jsou ruské řízené střely lepší než ty americké.

V první řadě je třeba upozornit, že výše zmíněných, ruských, řízených střel Kalibr je hned deset různých verzí, přičemž každá verze takovéto řízené střely se může vypouštět zcela jiným způsobem. Dalšími vlastnostmi, které dávají jednotlivým tipům ruských střel navrch, před těmi americkými střelami je například rozdílná vzdálenost doletu, nebo i rychlost. Vedle toho také mohou uvedené ruské střeli nést jak konvenční, tak ale i jadernou hlavici.

Samotná ruská střela se pak na rozdíl od amerických vojenských lodí dá použít na malé vojenské ruské lodě, které jsou schopny působit rozptýleně. Velkým plusem těchto ruských střel Kalibr je také schopnost zrychlit v průběhu letu, nebo v případě lodních verzí, uskutečnit tzv. odkláněcí manévr.

Zdroj: Eer.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů