Rusko zvažuje založení mezinárodního soudního tribunálu pro Islámský stát

469
Print Friendly, PDF & Email
Rusko zvažuje založení mezinárodního soudního tribunálu pro Islámský státZdroj: www.nwoo.org
Rusko zvažuje založení mezinárodního soudního tribunálu pro Islámský stát
Zdroj: www.nwoo.org

O Islámském státu a muslimech jsou nyní plná média. Ať se podíváme, kam se podíváme, všude se to hemží jen špatnými zprávami v podobě vražd nebo bombových atentátů, jež byli pod taktovkou islámského státu. Naštěstí se ale v tomto záplavu pesimistických zpráv objevuje, alespoň jedna zpráva pozitivní. A to sice, že ne všechny státy jsou s vraždícím kolotočem, jež je praktikován ze strany Islámského státu, spokojeni.

Tím státem, který není spokojený s činy Islámského státu je samozřejmě pro Západ, velice neoblíbené Rusko, s nímž nyní hraje hru na kočku a na myš. Právě Rusko se totiž na brutální akce Islámského státu ozvalo. Konkrétně se ozval jeden z vůdců ruského parlamentního bloku, „Spravedlivé Rusko,“ poslanec Oleg Nilov, který zaslal dopis na ruské ministerstvo zahraničí v němž uvádí, že Islámský stát je zločinecká organizace, proti níž by měl stát a bojovat celý svět, jinak to prý muže velice špatně dopadnout.

Poslanec také dodal, že Islámský stát je vůbec první hrozbou pro rozpoutání, dnes již 3. světové války od dob 2. světové války a tuto organizaci přirovnal k „náboženskému spolku fašismu, nového druhu.“ Samotnou teroristickou organizaci pak odsoudil za její politiku a vraždy, které byly páchány s ohromující krutostí.

Jedná-li se pak o hlavní cíl tohoto dopisu, tak o něm se Nilov zmiňuje ve svém rozhovoru pro ruský, zpravodajský list, Izvestija. Dle jeho slov bylo cílem dopisu, připomenout velkým institucím s mezinárodní působností, jež musí čelit hrozbám, které ohrožují svět jako celek, že Islámský stát je v současné chvíli pro svět, hrozba číslo 1. A i přes to, že tomu tak je, tak pro něj stále NEEXISTUJE ŽÁDNÝ MEZINÁRODNÍ TRIBUNÁL, který by trestal osoby, skupiny, či státy s Islámským státem spolupracující.

V dopise zaslaném na ruské ministerstvo zahraničí se také píše důvod, proč tomu tak není, proč stále neexistuje, žádný mezinárodní tribunál pro IS.

Toto jsou slova Nilova, cituji:

Mám podezření, že je to proto, že soudní proces by mohl přivést k soudu mnoho politických, státních a finančních informací ze zemí, které jsou spojenci Spojených států.

Jde-li o reakci na dopis Nilova, tak ruské ministerstvo zahraničí sdělilo, že jeho dopis bude projednán diplomaty v běžném termínu zhruba do 30 dnů.

Když se nyní věnujeme Islámskému státu ve spojitosti s Ruskem, tak by nebylo špatné přidat jednu takovou poznámku: A to, že Moskva prohlásila IS a její blízkou skupinu Fronta an-Nusrá za teroristické organizace, teprve nedávno až v prosinci 2014. Od té doby mají ruští občané přísný zákaz s těmito skupinami, jakkoliv komunikovat nebo s nimi spolupracovat. Pokud by tento zákaz někdo porušil vystavil by se tím trestnímu stíhání.

Zároveň by bylo dobré ještě říci, že ruské ministerstvo zahraničí v souladu s rezolucemi schválenými, radou bezpečnosti OSN, vyzvalo všechny národy k uznání obou skupin (Islámského státu a fronty an-Nusra za teroristy).

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů