Rusko zničilo 5 tun tureckých potravin

619
Print Friendly, PDF & Email
Rusko zničilo 5 tun tureckých potravinZdroj: www.nwoo.org
Rusko zničilo 5 tun tureckých potravin
Zdroj: www.nwoo.org

Na krymském poloostrově bylo v posledních několika dnech zničeno asi 5 tun tureckých potravin. Ruská federace tímto krokem, tak skutečně dodržela svůj zákaz dovozu potravin, jež nařídila tamější ruská vláda.

Podle vydané zprávy, která o celém tomto ruském kroku dále referuje, byla na Kerčském převozu zadržena dodávka s téměř 4 tunami rajčat, jež údajně pocházely z tureckého území.

A případ, kdy se, i přes ruský zákaz do Ruska, dál vesele dováží turecké zboží, to není prý jediný. Publikovaná zpráva, krom výše zmíněného, upozorňuje i na další, velice podobné již proběhlé incidenty. Konkrétně třeba na velkoobchodní trh v Simferopolu (což je hlavní město Krymské republiky), kde bylo takovýchto dodávek zajištěno, hned sedm, přičemž všechny dovezené potraviny na tento trh, dohromady vážili něco kolem půl tuny. Odhaduje se, že řádově 514 kilogramů z tohoto zboží, představovala rajčata a dalších zhruba 20 kilogramů pak tvořili papriky.

To už je ale teď vedlejší neboť dle aktuálních informací, všechno toto zboží údajně skončilo zakopáno na Simferopolských a Kerčských polygonech komunálního odpadu.

V souvislosti se zákazem dovozu potravin do Ruska je třeba připomenout, že tento zákaz začal platit od 1. ledna 2016, kdy Rusko uvrhlo obchodní embargo na Turecko a odmítá dovážet prakticky veškeré turecké potraviny.

Mezi zakázané položky patří například:

Ovoce do něhož spadají tyto plody:

Vinné hrozny, jablka, hrušky, meruňky, broskve, nektarinky, švestky či jahody lesních

Dále třeba zelenina, jako:

Rajčata, cibule včetně šalotek, Květáky, Brokolice nebo třeba i okurky, kde zákaz platí také pro okurky nakládané.

Embargo ale platí také pro některá masa jako je třeba kuřecí a krocaní maso. Krom toho se do Ruska nesmí dovážet ani turecká sůl a karafiáty.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů