Rusko vyvinulo nové torpédo – Spojené státy se děsí a závidí zároveň

1907
Print Friendly, PDF & Email
Rusko vyvinulo nové torpédo – Spojené státy se děsí a závidí zároveň
Rusko vyvinulo nové torpédo – Spojené státy se děsí a závidí zároveň
Zdroj:www.tusaire.com

Ruská armáda, konkrétně ruské vojenské námořnictvo je zas o něco silnější! Dle Amerického zpravodajského serveru, We Are The Mighty za ruským vojenským posílením, stojí vývin nového torpéda, které krom toho, že dle tvrzení zpravodajského serveru, zařadilo na seznam nejlepších zbraní světa, může pod vodou strefit cíl, vzdálený až 7 kilometrů, daleko. A není to ani zdaleka jediná, pro Rusko nejspíše velice pozitivní, pro Spojené státy ale spíše hrozivá vlastnost tohoto torpéda.

K ruskému torpédu, nebo přesněji řečeno k ruské raketě s názvem „Škval“ se vyjádřil i autor, jež sestavoval, výše zmíněný žebříček nejlepších zbraní světa. Ten konkrétně tvrdí, že nová raketa se ve vodě pohybuje, stejně jako normální torpédo i její cíl, tedy ničení ponorek je stejný. Co je na této raketě ale odlišné je její tzv. „vzduchová kapsa,“ která dle slov autora žebříčku, snižuje okolní tření a tímtak střele umožňuje pod vodou, doslova „létat,“ kdy se rychlost této rakety šplhá k neuvěřitelným 380 kilometrům za hodinu a ještě mnohem výše!

Dalšími kladnými vlastnostmi, nově vzniklé rakety je například hmotnost a funkce její hlavice, která činí odhadem 463 liber, což je v přepočtu na kilogramy zhruba 185 kilo a může začít detonovat ve stanoveném čase, čímž zničí blízké nepřátelské ponorky a přibližující se torpéda.

Samotná raketa se pak vypaluje pomocí klasického, 533 milimetrového torpédometu, které se nachází v hloubce cca 100 metrů a vypouštěcí rychlost činí 93 km/h. Jakmile je střela vypálena, spouští se raketový motor, který dokáže raketu 4-5krát zrychlit, čímž střela překoná rychlost, běžných torpéd. Její následky, lapidárně řečeno, šance na strefení a zničení cíle ve vzdálenosti 7 kilometrů se následně pohybují okolo 80%.

V souvislosti s novou ruskou raketou, která dle hodnocení a slov autora žebříčku, nejlepších zbraní světa, patří k těm nejlepším zbraním se vyjádřil také dřívější admirál a nedávno povýšený velitel, amerického námořnictva, John Richardson. Ten konkrétně řekl (stejně jako drtivá většina amerických politiků v situaci, kdy Rusko předběhlo, či jen zaskočilo Spojené státy a jejich otroky z NATO), že Severoatlantická aliance bude muset přehodnotit svou námořní strategii. A to z toho důvodu, aby se NATO vyrovnalo s rostoucí kapacitou a také hrozbou ruské válečné flotily.

To, že Richardson, jak už bylo zmíněno výše, stejně jako ostatní američtí politici, při nějaké ruské vojenské novince, která překonala a zaskočila USA, považuje Rusko za hrozbu pro alianci, čili defakto pro USA, snad ani nemusím psát. Dle slov Richardsona je Rusko pro aliance nebezpečné v schopnosti, blokovat některé oblasti americkým ozbrojeným silám.

Dále už jen pár slov pro zajímavost: Společně s novou ruskou raketou, jménem „Škval“ byly do sezamu nejlepších zbraní světa zařazeny také francouzská torpéda F-21, americká torpéda série MK, či další ruský raketa T-5.

A máme-li se v úplném závěru vrátit k nově vynalezené ruské raketě „Škval,“ pak nemůže býti tajností, že dle ruských médií má tamější námořnictvo k dispozici unikátní původní, ochranný systém lodí, který velice připomíná připomíná vzdušnou, protiraketovou obranu – Paket JE/NK. Dle dostupných informací, součástí tohoto systému je právě výše zmíněná a popsaná raketa „Škval,“ jejíž dosah není 7, ale rovnou 13 kilometrů.

Zdroj: AC24

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů