Rusko-turecký zátah proti Islámskému státu

593
Print Friendly, PDF & Email
Rusko-turecký zátah proti Islámskému státu
Rusko-turecký zátah proti Islámskému státu
Zdroj: www.geo-politica.info

Ruská federace společně s Tureckem ve středu provedla vojenskou operaci proti radikální teroristické organizaci Islámský stát v syrské provincii Aleppo. Informaci novinářům poskytl náčelník ruského generálního štábu Sergej Rudskoj, který konkrétně oznámil, cituji:

Letectva Ruska a Turecka dnes provádí svou první společnou operaci proti ISIL na předměstích města al-Bab v provincii Aleppo.

Rudskoj v rámci svého prohlášení ještě doplnil, že toto jednotné úsilí se již ukázalo být jako úspěšné.

Vedle vojenské operace v syrské provincii Aleppo se ale ruská armáda, přesněji ruské aerokosmické síly zapojily i do operace v syrském městě Deir Ezzor, kde se stejně jako ve výše uvedené provincii, Aleppo bojuje proti radikální teroristické organizaci Islámský stát.

Samotní teroristé dle slov náčelníka ruského generálního štábu, Sergeje Rudskoje uplatňují v rámci svých bojů, početní převahu a útočí na armádní vojáky, kteří ve městě Deir Ezzor, brání civilisty. Rudskoj také upozornil na fakt, že pokud by teroristická organizace Islámský stát, město Deir Ezzor skutečně zabrala, pak by jeho občany čekala skutečná genocida. Dle tvrzení Rudskoje si totiž teroristé do města Deir Ezzor stahují své vojáky, dříve působící třeba v Iráku. Tímto tahem tak dle slov Rudskoje reagují na vojenské činy Amerikou vedené koalice, která díky svým vojenským operacím, žene teroristy Islámského státu na východ Sýrie.

Zdroj: Southfront.org

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů