Rusko se zbavuje Sorose

523
Print Friendly, PDF & Email
Rusko se zbavuje Sorose
Rusko se zbavuje Sorose
Zdroj: www.rt.com

Georg Soros, dnes 85 letý americký multimiliardář, finančník a filantrop židovského původu s maďarskými kořeny, který je ale krom svého multi-miliardového majetku znám také svými organizacemi, které jsou pro mnohé lidi, zejména pak pro některé politiky, určitých zemí, velice známe. A to díky vlivu a činnosti, těchto Sorosových organizací, jež dokážou v případě svých zájmů v daném státě, rozpoutat proti tamější vládě, či vedení doslova povstalecké peklo. Máme-li to nazvat slovy západního světa, pak je vhodné použít termín, „barevné revoluce,“ při nichž často dochází k obměně celého vedení státu. Pokud si nyní kladete otázku, „proč o těchto organizacích a jejich působení vlastně píši“, rád bych vám na zmíněný dotaz, poskytnu odpověď.

S těmito organizacemi se totiž pojí relativně čerstvá zpráva a to sice zpráva z Ruska, které se už nějakou dobu snaží o „odříznutí“ těchto organizací od nynějšího mocenského vlivu. Jak ruské informační agentůře, RIA Novosti, sdělila současná mluvčí generální prokuratury, Marina Grindněvová, tak v současné době generální prokuratura Ruské federace, označila činnost dvou zahraničních neziskovích vládních organizací (Sorosových organizací) za nežádoucí v Rusku.

Budeme-li se o celý problém zajímat hlouběji, pak je třeba říci, že se jedná o nadaci, nesoucí jméno „Otevřená společnost“ (v angličtině řečeno jako „Open Society Foundations“) a instituci „Otevřená společnost – fond pomoci“ (v angličtině „OSI Assistance Foundation“).

Jak už bylo psáno, výše tak obě tyto organizace, potažmo instituce patří Sorosovi a dle slov Gridněvové, cituji „Bylo stanoveno, že (jejich) činnost, ohrožuje základy ústavního zřízení Ruské federace a bezpečnost státu.“

V souvislosti se stanovením vůči Sorosovím organizacím je třeba připomenout fakt, že v Rusku byl v tomto Květnu, schválen zákon, který umožňuje udělovat Ruské federaci, zahraničním a mezinárodním neziskovým nevládním organizacím status „nežádoucích v Rusku“ a to za předpokladu, že jejich činnost (těch organizací) podle mínění justičních orgánů, ohrožuje základy ústavního zřízení Ruské federace, obranyschopnost nebo bezpečnost státu.

Rozhodnutí o uznání činnosti organizace za nežádoucí pak přijímá generální prokurátor, či jeho zástupce a to teprve v okamžiku, kdy je celá otázka ohledně činnosti dané organizace v Rusku, probrána s ruským ministerstvem zahraničních věcí.

Závěrem nesmíme opomenout, na ještě několik poznámek. Tou první je fakt, že přes veškerá obvinění (za různé protivládních puče, či sezazení několika vlád) kterými byl Soros onálepkován, nepopírá tvrzení, že mu jeho peníze pomohli k uspořádání vůbec první oranžové revoluce na Ukrajině v roce 2004 jejíž pokračování se odehrálo v roce 2013, pod názvem euro majdan. Druhou poznámku by pak už bylo jen to, že mu současný, pučisticky dosazený, ukrajinský prezident, Petro Porošenko za tuto práci, před několika týdny, udělil Řád Svobody „za osobní zásluhy při upevňování mezinárodní autority ukrajinského státu“. Zá práci, při níž nechal doslova zabít několik desítek, či možná stovek lidí.

„TO SI OPRAVDU ZASLUHUJE OCENĚNÍ. ZATLESKEJME“

Zdroj: Freeglobe

5/5 - (2 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů