Rusko se připravuje na Arktidu a testuje novou vojenskou techniku

633
Print Friendly, PDF & Email
Rusko se připravuje na Arktidu a testuje novou vojenskou techniku
Rusko se připravuje na Arktidu a testuje novou vojenskou techniku
Zdroj: www.wikimedia.org

Ruské ministerstvo obrany začalo ve spolupráci s tamějším ministerstvem průmyslu, testovat novou vojenskou techniku, která by v případě všech úspěšných testů mohla již brzy osídlit Arktidu. Osud budoucích zásilek nové vojenské techniky ruské armádě je tak v současné chvíli, zcela závislí na výsledcích, aktuálně probíhajících vojenských testů. Tuto informaci přímo ozbrojeným silám sdělil jejich vlastní šéf, ministr obrany Sergej Šojgu.

Ten ve svém proslovu k ozbrojeným složkám konkrétně uvedl, cituji:

Od 19. února zahájili odborníci z Hlavní správy tankových a mechanizovaných vojsk spolu se zástupci průmyslu zkoušky moderních a perspektivních prototypů vojenské techniky, která je určena k provozu ve složitých klimatických podmínkách Dalekého Severu.

Vedle výše citovaných slov, ale Šojgu také upřesnil hlavní cíle vojenského cvičení, kdy konkrétně uvedl, že cílem vojenských testů je prověření jízdních schopností vojenské techniky. Testy dle jeho slov mají zjistit odolnost a chování techniky v bažinatém a zasněženém terénu, nebo i v extrémně náročných podmínkách, jako je třeba vítr o rychlosti přesahující 35 kilometrů za sekundu, či mráz o teplotách až – 60 °C.

Pojízdná schopnost vozidel není ale jediným bodem v programu testování nové vojenské techniky. Krom pojízdných schopností by se měli na nových vojenských vozidlech testovat, například i prostředky zdravotnického zabezpečení, arktické uniformy, či kontejnerové karoserie, nebo i nafukovací stany, kdy speciálně v tomto případě se bude testovat rychlost postavení celého stanu.

Aktuální předpoklady jsou takové, že by celé toto testování mělo trvat řádově třicet dní, přičemž během této doby by testovaná ruská, vojenská vozidla měla urazit vzdálenost přes 2 tisíce kilometrů. Testovací trasa je taková, že vozidla pojedu z osady Tiksi až na ostrov Kotělnyj a zpátky se vrátí přes moře Laptěvů, přes průlivy mezi ostrovy a přes pobřežní pásmo.

Zdroj: Eurasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů