Rusko požaduje od Izraele vysvětlení za bombardování syrských skladů

522
Print Friendly, PDF & Email
Rusko požaduje od Izraele vysvětlení za bombardování syrských skladůZdroj: www.eretz.cz
Rusko požaduje od Izraele vysvětlení za bombardování syrských skladů
Zdroj: www.eretz.cz

Ruská federace je velice znepokojena událostmi, které se odehrály v blízkosti města Al Dimas, a mezinárodního letiště v Damašku, konkrétně ve státě Sýrie. Blízko těchto oblastí se totiž nachází skladovací prostory, které byly nejspíše vyhozeny do povětří lidmi z izraelské strany (izraelského státu).

Obě dvě tyto události se nelíbí ani Ruské federaci, ani samotné Sýrii, dokonce Ruská federace si už oficiálně stěžovala u generálního tajemníka OSN a u bezpečností rady OSN, kde tvrdí, že Izrael zlomyslně porušuje suverenitu Sýrie. Sama Sýrie, nebo spíše syrské ministerstvo zahraničí se ale také ozvalo.  Syrské ministerstvo konkrétně obviňuje Izrael z bombardování dvou skladovacích prostoru (jejich poloha je zmíněna výše) a vyneslo prosbu na OSN ve formě dopisu, aby byly na Izrael uvaleny sankce za údajnou podporu teroristických organizací, jež operují v Sýrii.

Právě tento dopis od syrského ministerstva zahraničí, podpořila také ruská vláda, svým dopisem, v němž celou akci – bombardování, považuje ruská federace za agresivní. Blíže se k tomu vyjádřil mluvčí ruského ministerstva zahraničí, Alexander Lakaševič, který tvrdí, že Moskva je hluboce znepokojená nebezpečným vývojem a proto žádá Izrael o vysvětlení.

Toho se ale ruská vláda nedočkala, neboť jak je známo, tak Izrael se k celé věci, nijak nevyjádřil. Pár slov k událostem, které se v Sýrii odehráli, řekl akorát ministr Juval Steinitz, který promluvil do izraelské rozhlasové stanice, Rešet bet, kde řekl, že Izrael má svůj jednoznačný směr politiky. A tím směrem je zamezení převozu zbraní, teroristickým organizacím.

Na závěr jedna poznámka. Není to ani zdaleka jediný případ, kdy Izrael musí převážení zbraní řešit takvým to způsobem ,tedy způsobem, že zcela náhle a bez očekávání zorganizuje na sklady nebo na převážející konvoje, které jsou až „po švy“ naplněné zbraněmi.

Zdroj: Eretz.cz

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů