Rusko pošle do Srbska velkou vojenskou dodávku. Rozhodnutí už schválil Vladimir Putin

600
Print Friendly, PDF & Email
Rusko pošle do Srbska velkou vojenskou dodávku. Rozhodnutí už schválil Vladimir Putin
Rusko pošle do Srbska velkou vojenskou dodávku. Rozhodnutí už schválil Vladimir Putin
Zdroj: www.zellox.com

Ruská federace počítá s tím, že by mohla v dohledné době poslat do Srbska vojenskou dodávku složenou z šesti obrněných transportérů BRDM-2, třiceti stíhacích letounů typu MiG-29 a třiceti tanků typu T-72, přičemž další zbraně by byly Srbsku v nejbližší době dodány.

S oznámením na veřejnost vystoupil ruský ministr obrany Zoran Djodjevič, jenž uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin, během návštěvy srbského premiéra Aleksandra Vučice v Moskvě, schválil uvedenou vojenskou dodávku.

Ohledně vojenského arzenálu, který bude odeslán do Srbska ruský ministr obrany ještě doplnil, že veškeré zbraně budou přímo v Srbsku ruskými techniky, plně modernizovány. A to za cenu, která nebyla doposud zveřejněná. Současné odhady jsou ale takové, že Srbsko by jen za generální opravu MiGů mělo zaplatit zhruba 200 milionů eur, což je zhruba 5,3 miliardy českých korun. Ruský ministr obrany rovněž uvedl, že Srbsko projevilo zájem také o systémy protivzdušné obrany, nebo o otevření opravárenského centra pro ruské vrtulníky Mil.

Jakým způsobem však bude výše uvedený ruský arzenál do Srbska vlastně dopraven, zatím ještě nikdo neví. Momentálně se počítá s tím, že by zmíněné stíhačky mohly do Srbska normálně přiletět, přičemž během letu by přeletěly území několika států, spadajících do NATO. Ovšem je tu eventuální problém! Od kontraktu mezi Ruskem a Srbskem se očekává, že může dojít ke značnému zhoršení současného napětí na Balkáně. To může vyústit v závody ve zbrojení se sousedními státy, které by potom mohly zamítnout ruskou žádost o povolení přeletu stíhaček do Srbska. Stejný výsledek by pak následoval i v případě, že by stíhačky a zmíněná vojenská technika, byla převezena ruskými letadly do Srbska.

Zdroj: ciwnews.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů