Rusko podpořilo tureckou armádu v boji s Islámským státem

495
Print Friendly, PDF & Email
Rusko podpořilo tureckou armádu v boji s Islámským státem
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Letectvo Ruské federace v nedávno uplynulých dnech provedlo, poblíž severosyrského města, Al-Báb, letecké útoky na cíle radikální teroristické organizace, Islámský stát. Informaci o ruském leteckém útoku přinesla arabská informační agentura Al-Masdar. Podle ní je celý krok výraznou podporou tureckým, ozbrojeným silám, bojujícím v Sýrii.

Informační agentura ve své zprávě s odkazem na vojenský zdroj, nacházející se na vojenské základně v Kuweires zároveň uvádí, že do ruské, letecké podpory se zapojili frontové bombardéry, typu Su-24 a Su-34. Těm se údajně povedlo zničit hned několik kusů bojové techniky, získané islámskými bojovníky.

Zmíníme-li se o načasování ruské letecké podpory tak ta turecké armádě, přiletěla na pomoc v okamžiku, kdy se Turci v rámci operace „Štít Eufratu,“ u syrského města Al-Bab, marně snažili porazit Islámský stát. Turecká strana zde utrpěla výrazné ztráty na životech.

Dle dostupných informací, turecká armáda musela, dokonce ještě před příletem ruských letadel, v důsledku silného tlaku Islámského státu z některých dobitých pozic i ustoupit. Jedná-li se pak o již zmíněné ztráty na životech v turecké armádě, tak ty se dle řady zdrojů pohybovaly od 17 až do 70 lidí.

Krom vojáků, ale turecká armáda přišla také o značný počet vojenské techniky. Tak například jen tureckých tanků bylo v tomto boji zničeno hned 11, přičemž v deseti případech se jednalo o moderní tanky, typu 2A4 a ve zbylém, jednom případě šlo o modernizovaný tank, typu M60T. S informacemi o technických ztrátách, které postihly tureckou armádu, vyšla na světlo světa turecká tisková agentura Anadolu.

Zdroj: Eurasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů