Rusko nejspíše zakáže dovoz Coca-coly a Pepsi coly

578
Print Friendly, PDF & Email
Rusko nejspíše zakáže dovoz Coca-coly a Pepsi colyZdroj: www.logos.wikia.com
Rusko nejspíše zakáže dovoz Coca-coly a Pepsi coly
Zdroj: www.logos.wikia.com

Vláda ruské federace bude pravděpodobně vracet „sankční úder,“ Spojeným státům a to přesně, některým americkým firmám, jež jsou celosvětově, velice proslavené a zaměřují se především na výrobu nealkoholických nápojů. Podle nejnovějších informací by se na ruské, černé listině, mohli vyskytnout firmy, jako je třeba americká Coca-cola, nebo Pepsi cola.

Se samotným návrhem těchto sankcí ze strany Ruské federace, „přišel“ Igor Zotov. A důvod pro tyto sankce je jediný. Nutno podotknout, že nejde o produkty samotné, ale čistě o politický tah, jehož cílem by měl být stav, kdy si Spojené státy uvědomí, že nejsou jedinou zemí, která má právo na to, rozhodovat o světě a aktuálním dění. Cílem tohoto politického tahu je znemožnit, financování , ze strany Coca-coly a Pepsi coly, nejviditelnějších proti-ruských politiků, kteří na Rusko intenzivně nadávají, vyhrožují zbraněmi a s největší pravděpodobností stáli i za proti-ruskými sankcemi, k nimž se mimo USA připojila také skoro celá Evropa.

Důvodu pro uvalení sankcí, ze strany Ruska bylo ale více. Krom velice nepříjemných proti-ruských politiků chce Rusko, dovoz Coca-coly a Pepsi coly omezit také proto, protože chce zvýšit podporu místních a tuzemských společností, které vyrábí velice podobné nápoje jako je tomu třeba u již mnohokrát zmíněné Coca-coly, či Pepsi coly.

Pokud by tyto sankce opravdu prošli, tak pro společnost jako je třeba Coca-cola, by to znamenalo ztrátu skoro 1,2 miliardy dolarů. Nicméně je třeba podotknout, že nad samotným rozhodnutím o sankcích visí v současné chvíli otazník. A to z toho důvodu, že pokud by se Ruská vláda skutečně k těmto krokům rozhodla, tak by Rusko na daních mohlo, díky uzavření Coca-Coly, kde nyní pracuje kolem 11 tisíc lidí, ztratit více jak 7 milionů dolarů.

V případě Pepsi coly, která je v Rusku ještě rozšířenější a pracuje zde něco kolem 23 tisíc lidí, by Rusko přišlo o necelé 3 miliony dolarů.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů