Rusko nejspíše porušilo smlouvy o kontrole zbraní. Akce Ameriky: Nasadit jaderné zbraně v Evropě

876
Print Friendly, PDF & Email
Rusko nejspíše porušilo smlouvy o kontrole zbraní. Akce Ameriky: Nasadit jaderné zbraně v EvropěZdroj: www.svobodnenoviny.eu
Rusko nejspíše porušilo smlouvy o kontrole zbraní. Akce Ameriky: Nasadit jaderné zbraně v Evropě
Zdroj: www.svobodnenoviny.eu

Ruská federace, opět stojí před výhrůžnými gesty Spojených států, které tvrdí, že ruská strana, údajně porušila dvě smlouvy o kontrole zbraní. Jedná se konkrétně o smlouvy  „Jaderné zbraně, středního doletu“ a „Konvenční ozbrojené síly v Evropě.“ Americké ministerstvo obrany, Pentagon, také Rusku pohrozilo, případnými odvetnými kroky v podobě nasazení jaderných raket do Evropy.

Blíže se k tomu vyjádřil, zástupce náměstka pro politiku na americkém ministerstvu obrany, Brian McKeon ,který říká, cituji:

Nemáme v Evropě pozemní jaderné rakety, zřejmě proto, že jsou zakázané ve smlouvě.

Ale jedná se o možnost, kterou musíme prozkoumat.

Co se týká reakce Ruska, tak to celou situaci popřelo a řeklo, že testování pozemních řízených střel, které se odehrálo v červenci, roku 2014 bylo naprosto v souladu s INF (Intermediate Range Nuclear Forces Treaty – do Češtiny přeloženo, jako Smlouva o jaderných silách).

Do celé situace, se zamíchal i náměstek ministra pro kontrolu zbrojení a mezinárodní bezpečnosti, Rose Gottemoeller, jež celou věc pustil na veřejnost s dodatkem, že Barack Obama už o celé věci (porušení smluv), informoval i svého ruského protějška, Vladimíra Putina ve formě dopisu.

Ještě předtím to upozorněním, však Spojené státy zvažovali, zda by nebylo lepší vytvořit proti Ruské federaci, seznam „vojenských opatření.“

To se zaplať pán bůh, zatím ještě nestalo, ale Brian McKeon, důrazně varoval Rusko, aby se nezapojovalo do „cyklu akce a reakce,“ neboť ruské a americké protiakce by mohly Rusko učinit méně bezpečným.

Také dodal, cituji:

Toto porušení nebude ponecháno bez odpovědi, protože je v sázce příliš mnoho.

Na tato tvrzení se zase ohradilo Rusko, kterému se nelíbí plány na výstavbu budoucích amerických, protiraketových systémů, po celém světě. Podle Ruska, je to právě Amerika, která svými raketovými systémy, ohrožuje ruské území a nejde prý jen o Rusko, ale o celý svět. Spojené státy výstavbou nových raketových systémů, značně poškodí strategickou rovnováhu sil na celém světě.

To ale očividně Spojené státy vůbec netíží a letos v říjnu uvedla americký armáda do provozu novou raketou základnu, která se nachází v Jižním Rumunsku a byla tu postavena i přes velice silný odpor Ruska. Jedná se o vůbec první raketovou základnu, která má k dispozici i balistický raketový systém, Aegis Ashore, který zprovozněn na konci roku 2015.

Aneb opět se dokazuje to, co zde bylo tvrzeno už mnohokrát: Amerika, prostě nesnese pocit „být v něčem druhá.“ Vždycky to musí být pouze Amerika, která určuje směr a je na naší planetě vnímána jako globální policajt.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů