Rusko nebude poskytovat informace o vlastních vojenských operacích v Kaliningradské oblasti

551
Print Friendly, PDF & Email
Rusko nebude poskytovat informace o vlastních vojenských operacích v Kaliningradské oblasti

Zdroj: www.sputniknews.com

Ruský ředitel odboru pro evropskou spolupráci, spadající pod ruské ministerstvo zahraničních věcí Andrej Kelin se nechal slyšet, že Ruská federace nebude v žádném případě, poskytovat informace týkající se ruských vojenských aktivit v Kaliningradské oblasti.

Problematikou, ruské vojenské aktivity v Kaliningradské oblasti se již v minulost zabývala německá média. Ta uvedla, že představitelé NATO mají v úmyslu na plánované schůzi mezi zástupci NATO a Rady Ruska požadovat po Ruské federaci vysvětlení přesunu Iskanderů ke Kaliningradu.

V reakci na toto sdělení německých médií a na jejich žádost o komentář k celé věci, odpověděl zmíněný ruských ředitel pro evropskou spolupráci Andrej Kelin, tímto způsobem, cituji:

Žádná zpráva nebude, o tom se nebude diskutovat.

Vedle toho ale také připomněl, že Ruská federace je v současné době velice znepokojena vojenskými aktivitami Severoatlantické aliance v Polsku a pobaltských zemích. A i v opačném případě je tomu prý velice podobně – Severoatlantická aliance je zas znepokojena tím, jaké vojenské manévry provádí Ruská federace na Kavkaze a na Krymu.

Podle slov Andreje Kelina se tak na nadcházející schůzi budou zástupci Ruské federace a NATO snažit, výměnou názorů o odstranění současných, výše uvedených obav z vojenských aktivit. Kelin také ještě upřesnil, že samotného jednání se budou účastnit stálý zástupci a velvyslanci obou stran.

Zdroj: Regnum.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů