Rusko může na rozšiřování NATO zareagovat nasazením radarů v Pobaltí a Černomoří

734
Print Friendly, PDF & Email
Rusko může na rozšiřování NATO zareagovat nasazením radarů v Pobaltí a ČernomoříZdroj: www.cz.wallpapers-fenix.eu
Rusko může na rozšiřování NATO zareagovat nasazením radarů v Pobaltí a Černomoří
Zdroj: www.cz.wallpapers-fenix.eu

Ruská federace by v případě dalšího rozpínání Severoatlantické aliance mohla v Pobaltí, přesněji řečeno v Kaliningradské oblasti a v Černém moři (na Krymu), nasadit své dva super-moderní radary Podsolnuch. Ty jsou dle informací nejmenovaného zdroje, jež byl citován světovou v Rusku založenou zpravodajskou agenturou, Sputnik, schopny pokrýt území o rozloze až 200 mil.

Sám nejmenovaný zdroj se ruskému zpravodajskému serveru, Interfax jehož následně citoval i výše zmíněný server Sputnik, svěřil s těmito informacemi, cituji:

Očekává se, že horizontální modifikovaný radar Podsolnuch vstoupí do bojové služby v roce 2017.

Nejmenovaný zdroj zároveň dodal, že podobný radar může být už v roce 2017 umístěn i na Krymu a uvidí jakékoli vojenské plavidlo, které bude proplouvat Bosporem.

V souvislosti s ruským velice moderním radarem, doplním, že toto zařízení prošlo státními testy již v roce 2006 a momentálně jsou ve službě již tři takové radary. Jeden se nachází v Ochotském moři, druhý v Japonském moři a třetí pak v Kaspickém moři.

K těmto radarům krom jejich rozmístění lze také doplnit, že jsou určeny pro odhalování nadvodních a vzdušných cílů. Jejich nejcennější funkcí, ale zatím zůstává schopnost vidět cíl i za horizontem, což je hranice za kterou již není možné, cokoliv vizuálně sledovat. U těchto tipu radarů je pak možné v automatickém režimu, současně či postupně provázet a klasifikovat do 300 mořských a 100 vzdušných objektů.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů