Rusko možná bude moci využívat tureckou základnu

478
Print Friendly, PDF & Email
Rusko možná bude moci využívat tureckou základnuZdroj: www.southfront.org
Rusko možná bude moci využívat tureckou základnu
Zdroj: www.southfront.org

Ruská federace by mohla v brzké době začít využívat tureckou leteckou základnu k boji proti radikální teroristické organizaci, Islámský stát. Tuto možnost v celkem nedávné době připustil sám turecký ministr zahraničí, Mevlut Cavusoglu.

Celá zpráva o poskytnutí turecké základny Rusku, spatřila světlo světa v rozhovoru pro ruskou zpravodajskou televizní sít, Rossia Today. Této televizi se se svými informacemi svěřil již zmíněný turecký ministr zahraničí, Mevlit Cavusoglu, jež konkrétně uvedl tato slova, cituji:

Budeme spolupracovat se všemi, kdo oponuje islámskému státu. Bojujeme proti nim od samého začátku a otevřeli jsme základnu Incirlik pro ty, kteří se toho chtějí účastnit. Proč bychom také nemohli spolupracovat s Ruskem? Islámský stát je naším společným nepřítelem a my všichni musíme proti němu bojovat. To je nesmírně důležité pro zavedení tohoto mechanismu do praxe a pro prevenci případných nežádoucích událostí. Shodli jsme se v tomto tématu s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem.

Jen pro zajímavost: Výše uvedená letecká základna, Incirlik se rozkládá na území o velikosti zhruba 3 320 akrů, což je území o velké zhruba 1,3 hektarů. Krom toho je třeba také připomenout, že vojenský objekt se vyskytuje v městské části, kde žije řádově 1,7 milionů lidí a tato městská část se nachází cirka 31 kilometrů ve vnitrozemí od Středozemního moře. V současné chvíli tuto základnu používá hlavně americká Air Force a turecké letectvo, ale i třeba Královské letectvo či letectvo Saúdské Arábie.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů