Rusko: „Krom Sýrie chceme s pozváním, zasáhnout také proti teroristům v Iráku“

675
Print Friendly, PDF & Email
Rusko: „Krom Sýrie chceme s pozváním, zasáhnout také proti teroristům v Iráku“
Mapa dění v Sýrii a Iráku. Islámský stát – šedě
Zdroj:www.redanalysis.org

S tím jak ruské, vojenské letectvo při leteckých úderech v Sýrii sklízí úspěch a drtí tamější pozice islámského státu, rozhodlo se udeřit také v Iráku. Všechno nyní závisí na rozhodnutí, tamějšího hlavního města, Bagdádu, pokud toto město oficiálně pozve Moskvu do Iráku, tak je Rusko připraveno, proti zde působícím teroristům, zasáhnout.

S případným zásahem Ruska v Iráku je ale třeba dodat, že se zde skrývá značné nebezpečí. A to konkrétně pro jednoho člena ze Severoatlantické aliance, potažmo z NATO, pro Turecko. Právě Turecko by mohlo být ruským zásahem v Iráku, velice ohroženo, neboť jak z nynějších, současných informací vyplývá, tak turecký stát, konkrétně turecký prezident, Recep Tayyip Erdogan, který vede již několik měsíců, ilegální válku v severním Iráku proti Kurdům, tak také tajně spolupracuje s Spojenými státy, jež se společně s Tureckem, přátelí s teroristickou organizací „Fronta al-Nusra“, tedy s odnožím Al-Káidy.

Problém, který by tedy pro Turecko, v případě ruských, vojenských zásahů v Iráku, mohl vzniknout by byl u Spojených státu, které by Turecku, nejspíše vyčetli zničení teroristické organizace „Fronta al-Nusra“ se kterou jak USA , tak Turci spolupracovali a dnes stále spolupracují. Rusko se totiž vyslovilo k tomu, že pokud půjde do bojů s teroristy, tak je zničí všechny, bez nějakých větších ohledů. Z toho tedy vyplývá, že i „Americko-turecká,“ teroristická organizace „Fronta al-Nusra“ by byla, dle nejnovějších zpráv o úspěšnosti ruského letectva, Ruskem nejspíše zničena.

Případný vojenský zásah, Ruské federace na pozvání Iráku, pro ruskou zpravodajskou agenturu, TASS, později (toto úterý), potvrdila mluvčí horní komory, ruského parlamentu, Valentina Matvijenková, která na světlo vyšla s těmito slovy, cituji:

Pokud bude existovat oficiální žádost irácké vlády pro Ruskou federaci, budeme kontrolovat, zda vznikají politické a vojenské možnosti, aby se naše letectvo zúčastnilo operací v této zemi. Nicméně takový požadavek nám zatím nebyl předložen.

Nutno podotknout, že velice podobná slova, Ruská federace použila také v případě Sýrie, kde dle tvrzení Matvijenkové byla ruská armáda pozvaná na žádost legitimně zvoleného, syrského prezidenta, Bašara Assada.

Budeme-li se ke konci článku, zabývat aktuální situací v Iráku, tak je třeba poznamenat, že Moskva v současné chvíli v Iráku zastává funkci tzv. Informačního koordinátora. A situaci v Iráku s „vytřeštěnýma“ očima sleduje taky americký prezident, Barack Obama, který je společně se státem Izrael informován o každém kroku, potažmo operaci jež Rusové v Iráku učiní.

Zdroj: Hlavné správy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů