Rusko je pro britský způsob života stejnou hrozbou jako IS, tvrdí britský generál, Houghton

478
Print Friendly, PDF & Email
Rusko je pro britský způsob života stejnou hrozbou jako IS, tvrdí britský generál, HoughtonZdroj: www.cz.sputniknews.com
Rusko je pro britský způsob života stejnou hrozbou jako IS, tvrdí britský generál, Houghton
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Ruská federace prý společně s Islámským státem, představuje pro Velkou Británii, hlavně pro její obyvatele a jejich způsob života, stejnou hrozbu. Takovýto názor zastává britský vojenský generál, přesněji náčelník štábu obrany, Nicholas Houghton, který ve svém projevu, prezentovaném v analytickém středisku, Chatham House sdělil, že Rusko ohrožuje britský způsob života, blahobyt a národní hodnoty.

Ve svém projevu konkrétně řekl tato slova, které později odcitoval i zpravodajský list, The Financial Times, cituji:

„I když hrozby, které představují pro Velkou Británii Islámský stát a Rusko, nejsou existenční v „klasickém fyzickém smyslu“, jsou nicméně „podstatné pro náš způsob života, náš blahobyt, naše národní hodnoty, naši osobní svobodu a naše představy o místě národa ve světě“.

Celý tento projev z úst náčelníka štábu obrany, Nicholase Houghtona zazněl společně s britskými přípravami na parlamentní hlasování o vojenských akcích proti islámskému státu v Sýrii, kde nyní operuje také již zmíněné Rusko. V souvislosti s britskými akcemi proti Islámskému státu v Sýrii, je třeba dodat, že účast v operacích proti IS v Sýrii, britští politici, schválili již minulý rok v říjnu, nicméně žádné další rozhodnutí (širší mandát vojákům), udělen nebyl.

Za zmínění také stojí fakt, že Nicholas Houghton, není ani zdaleka jediným britským politikem, který Ruskou federaci považuje za hrozbu Velké Británie, ne-li rovnou za hrozbu globální. Kromě tohoto vojenského náčelníka se k Rusku vyjádřili i další britští politici, jako například, britský ministr obrany, Michael Fallon, který letos v únoru o Ruské federaci prohlásil, že jsou hrozbou pro pobaltské státy. A na svá slova si přišel i britský ministr zahraničí, Philip Hammond, který zas Rusko označil za „jedinou značnou hrozbu“ bezpečnosti země.

Na tyto komentáře se následně ozvala odpověď přímo z Ruska, tedy z tamějšího ministerstva zahraničních věcí, které výše uvedená prohlášení, jednotlivých politiků považuje nad rámec diplomatické etiky.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů