Rusko dodá do Spojených arabských emirátů, desítky stíhaček Su-35

679
Print Friendly, PDF & Email
Rusko dodá do Spojených arabských emirátů, desítky stíhaček Su-35
Rusko dodá do Spojených arabských emirátů, desítky stíhaček Su-35 ,br />Zdroj: www.russiadebate.com

Ruská federace pravděpodobně dodá několik desítek stíhacích strojů, typu Su-35, Spojeným arabským emirátům, čímž z tohoto státu, učiní nejsilnější zemi v oblasti Perského zálivu. S tímto oznámením, vystoupil ředitel Centra pro analýzu světového obchodu se zbraněmi (CAWAT), Igor Korotčenko.

Ještě před zmíněným Korotčenkem se ale o celých ruských, vojenských dodávkách Spojeným arabským emirátům, zmínil na mezinárodní letecké přehlídce „Dubai Airshow 2015,“ generální ředitel státní korporace, Rostech, Sergej Čemezov, který řekl, že Rusko jedná se Spojenými arabskými emiráty o dodávkách dosud nejmodernějších stíhaček, typu SU-35. Kolik strojů bude Emirátům nakonec doručeno, však neupřesnil.

Vrátíme-li se teď znovu k Igoru Korotčenkovi, který byl na letecké přehlídce v Dubai, stejně jako jeho „kolega,“ pak stojí za řeč jeho další prohlášení, které (s jeho již výše uvedeným prohlášením) na Dubaj Airshow 2015, „padlo“ po Čemezově prohlášení, cituji:

Možný podpis smlouvy s SAE na dodávku ruských stíhaček Su-35 bude významnou událostí pro obě země. Pro Emiráty, vzhledem k náročnosti regionu a nutnosti provádět bojové mise včetně zasažení námořních cílů, to bude ideální letadlo, které daleko předčí jakékoli západní analogy, které jsou zde představeny. To umožní SAE zaujmout vedoucí postavení v hierarchii zemí Perského zálivu a učiní je zemí č. 1, pokud jde o potenciál letectva.

Krom těchto slov, Korotčenko také ale dodal, že samotný nákup ruských stíhaček, pomůže Spojeným arabským emirátům, „vystoupit na nedosažitelný stupínek“ ve vztahu k ostatním zemím v regionu, neboť stíhačka Su-35, která má širokou škálu řízených zbraní, je schopna řešit jakékoli úkoly v leteckém zadržení a v boji proti mořským a suchozemským cílům.

Svůj projev Korotčenko zakončil názorem, že zájem Spojených arabských emirátů o ruskou leteckou techniku svědčí o samostatnosti Emirátů. Konkrétně to řekl slovy, cituji:

Je to suverénní rozhodnutí suverénního státu, který se skutečně stará o posilování své národní obrany.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů