Rusko chystá nové letadlové lodě, jež budou dokonalejší než Mistrali

591
Print Friendly, PDF & Email
Rusko chystá nové letadlové lodě, jež budou dokonalejší než MistraliZdroj: www.novarepublika.cz
Rusko chystá nové letadlové lodě, jež budou dokonalejší než Mistrali
Zdroj: www.novarepublika.cz

Ruská federace, dle zprávy amerického deníku International Business Times, chystá nové lodě, která budou svými vlastnostmi, dokonalejší než dříve, Francií vyrobené, vojenské lodě s názvem Mistral. Samotný projekt stavby vojenských lodí, v Kremlu započal už letos v květnu.

Jak ale tvrdí tiskoví mluvčí pro Spojené loďařské korporace, tak se celý projekt, stavby vojenských lodí, se nyní nachází na samotném začátku. A skutečná stavba lodí začne až na základě výzkumu, který provede Něvská projekční a konstrukční kancelář, která bude moci zabezpečit to, že budoucí lodě, budou odpovídat požadavkům vojenského námořnictva, Ruské federace. Nutno podotknout, že na to aby lodě splnili požadavky vojenského námořnictva, Ruské federace, tak musí být vybaveny jaderným, energetickým zařízením.

K samotné stavbě se vyjádřil i generální ředitel, Něvské projekční a konstrukční kanceláře, Sergej Vlasov, který tvrdí, že stavba lodí se dá realizovat dvěma způsoby. První způsob je, že lodě budou skutečně vybaveny, požadovaným energetickým modulem, který jim zajistí výtlak 80 či 85 tisíc tun a na jejich palubách bude tak moci přistávat až 70 létajících strojů. A nebo tyto loď energetický modul obsahovat nebude a jejich výtlak se s maximálním počtem 55 strojů na palubě se zmenší na 55 až 65 tisíc tun.

Samotné jaderné moduly, nebo lépe řečeno zatím jeden modul, poněvadž Rusko nyní chce pouze jednu takovouto loď, by měl být testován na torpédoborci Lider. Jde-li pak o finální počet objednaných lodí, tak to Ruská federace zatím neupřesnila, každopádně se očekává, že všechny lodě budou hotové nejdříve v roce 2030.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů