Rusko chce vybudovat nejsilnější torpédoborce světa

582
Print Friendly, PDF & Email
Rusko chce vybudovat nejsilnější torpédoborce světa
Rusko chce vybudovat nejsilnější torpédoborce světa
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Sjednocená loďařská společnost se sídlem v Rusku se chystá v následujících několika letech pustit do stavby, hned dvanácti, úplně nových eskádrových torpédoborců s názvem „Lídr.“ A podle informací z amerického magazínu, National Interest, by mělo jít o nejvyspělejší a nejsilnější torpédoborce světa, jež by měly údajně předstihnout i americkou námořní flotilu.

Momentálně jsou předpoklady takové, že výtlak nových lodí ze třídy torpédoborců by měl činit až 17,5 tisíce tun. Velikost, přesněji řečeno délka lodi by se pak mohla zastavit až na neuvěřitelných 200 metrech, přičemž šířka torpédoborce bude činit 20 metrů. V souvislosti s velikostí těchto lodí, které jsou schopny na své palubě vést až 200 raket, nutno připomenout, že se bude jednat o výrazně masivnější, těžší plavidla, než tomu bylo u plavidel (těžkých křižníků) za dob druhé světové války, kdy se na moři, těchto křižníků plavilo hned několik. Zajímavostí může být i fakt, že nové ruské torpédoborce svou velice moderní technologií zaostanou pouze za těžkými atomovými křižníky projektu 1144 Orlan.

Co se týká výše uvedených moderních technologií, jimiž budou lodě vybaveny, tak dle článku National Interest se počítá, například se systémy proti-lodní obrany, nebo se systémy, které budou schopny uskutečnit útok na pozemní cíle.

Autor článku také připomíná, že maximální rychlost těchto torpédoborců by měli dosahovat až 30 uzlů. V takovém případě by tyto lodě mohly na moři, bez jakéhokoli doplnění paliva, jídla či vody vydržet až 90 dní.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů