Rusko chce v Indii do 20 let postavit 6 jaderných reaktorů

613
Print Friendly, PDF & Email
Rusko chce v Indii do 20 let postavit 6 jaderných reaktorů
Rusko chce v Indii do 20 let postavit 6 jaderných reaktorů
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Ruská federace, přesněji řečeno ruská vláda si dala za cíl, „dobýt“ Indii jadernou energií. Důkazem tohoto tvrzení a konečným rozhodnutím se stala včerejší schůzka mezi ruským prezidentem, Vladimirem, Vladimirovičem Putinem a indickým premiérem, Naréndrem Módím, kde předáci obou zemí podepsali víc než desítku dohod.

Cílem Ruské federace je dle informací ze včerejší schůzky, poskytnutých agenturou Reuters a zpravodajským serverem Teraz.sk v příštích dvaceti letech v Indii, vybudovat nejméně šest jaderných reaktorů. Ruský prezident, jehož slova citovala výše zmíněná zpravodajská agentura, Reuters v souvislosti s uzavřením několika dohod, ohledně vybudování nových jaderných reaktoru, podotkl také na úspěšnou spolupráci Ruska a Indie ve vývoji, nadzvukových řízených střel BrahMos. Podle jeho slov se totiž obě země už během krátké doby chtějí pustit do vývoje nových typu stíhaček i transportních letadel.

Další informace o rusko-indické schůzce přináší již zmíněný zpravodajský server, Teraz.sk, který krom zjištění, že představitelé obou zemí podepsali více jak 10 dohod, dodává, že dohody o užší vzájemné spolupráci, krom jaderné oblasti zahrnují také oblasti dopravní, obchodní či telekomunikační.

Závěrem článku nutno podotknou, že ruský prezident, Vladimir Putin také využil příležitosti tohoto setkání a navrhl, aby se v budoucnu, výroční summity nejvyšších představitelů Indie a Ruska, konali dvakrát ročně. Indický premiér, Narendra Módí Rusko následně označil za spolehlivého přítele, který Indii vždy podporoval.

Poznámka: „Přátelství“ Ruska a Indie je už delší záležitost. Zajímá-li vás to, tak počátky Rusko-indických, blízkých vztahu se datují už od období studené války.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů