Rusko chce světu nabídnout nejvyspělejší protiteroristické zbraně

737
Print Friendly, PDF & Email
Rusko chce světu nabídnout nejvyspělejší protiteroristické zbraně
Zdroj: www.upload.wikimedia.org

Ruská federace dle slov svého prezidenta, Vladimira Putina aktuálně disponuje nejdokonalejšími protiteroristickými zbraněmi a společně s tím také nejvyspělejším hardwarem, který chce vedle uvedených zbraní, momentálně nabídnout celému světu.

Svá slova ruský prezident, pronesl na zasedání komise pro ruskou vojensko-technickou spolupráci s cizími státy, kdy konkrétně řekl, cituji:

Jsme připraveni nabídnout naším zákazníkům nejpokročilejší prostředky k boji proti terorismu, včetně bojových letounů, vzduchové obranné systémy, raketové systémy a obrněná vozidla.

Putin v rámci svého projevu také upozornil na fakt, že teroristé, kteří se v dnešní době už shlukují do ozbrojených skupin mají k dispozici, vedle tisíců kvalitně cvičených bojovníků také mnoho velice dobrých vojenských expertů, včetně mnoha špičkových zbraní o kterých se i některým armádám může jen zdát.

Z Putinových slov zároveň do jisté míry i vyplývá, že tento krok, poskytnout světu ruské protiteroristické zbraně byl učiněn proto, že Ruská federace momentálně po Spojených státech, zaujímá hned druhé místo na trhu se zbraněmi.

Dokonalým důkazem tohoto tvrzení nám může býti ruské portfolio zbrojních exportních objednávek, které přesahují astronomických 50 miliard amerických dolarů. To je v přepočtu na české koruny, zhruba 1,2 bilionů korun. Samotné zbraně pak byly dodány do více jak 58 zemí po celém světě.

V závěru výše uvedeného zasedání komise pro ruskou vojensko-technickou spolupráci ruský prezident, vyzval národní výrobce zbraní a distributory, aby přijali potřebná opatření s cílem, udržet vysokou poptávku po ruské výzbroji od zahraničních zákazníků.

Zdroj: Rt.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů